اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی همنشینی با شعرا و ترویج کتابخوانی در کریم‌خان ...
همنشینی با شعرا و ترویج کتابخوانی در کریم‌خان
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5643964/همنشینی-با-شعرا-و-ترویج-کتابخوانی-در-کریم-خان

خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ این روزها اگر گذرتان به خیابان کریم خان بیافتد با نیمکت‌های متفاوتی در این گذر مواجه خواهید شد.

نیکمت‌هایی که کاربری آن تنها محلی برای نشستن و تأمل نیست.

بلکه در کنار این قابلیت شما با مشاهیر و مفاخری همچون سعدی، مولانا، حافظ، خیام، سنایی، فردوسی و نظامی گنجوی همنشین خواهید شد که شاید تا قبل از آن تجربه چنین همنشینی نداشته‌اید.

جانمایی هفت تندیس نیمکت نشین از مشاهیر و مفاخر شعر و ادب فارسی کشور با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در راسته‌ای از شهر که اصلی‌ترین انتشارات و کتابفروشی‌های پایتخت در آن قرار گرفته شده 1 قابلیت متفاوت دیگر هم دارد.

بهره‌مندی از کی یو آر کد به منظور اطلاع رسانی آثار نظم و نثر این شعرا در کنار معرفی آنها، اقدام تازه‌ایست که علاقمندان به حوزه شعر و ادبیات می‌توانند مورد استفاده قرار دهند و در کنار تأملی که بر روی این نیمکت‌های متفاوت انجام می‌دهند با استفاده از چنین توانایی برای دقایقی بیشتر با همنشینِ فرهیخته خود آشنا شوند.

این اقدام فرهنگی که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر گرفته شده هست در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در هفته کتاب بوده و تلاش کرده هست با فعالیت‌هایی متفاوت‌تر از قبل به استقبال این هفته برود.

رضا صیادی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در گفت و گو با خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، در مورد چنین اقدام تازه و متفاوت گفت: یکی از فعالیت‌های مهم سازمان زیباسازی شهر تهران در زمینه ساخت آثار حجمی موقت ماندگار هست و طراحی نیکمت‌های هفته کتاب از جمله آنهاست.

این نیکمت‌ها چند مزیت را با هم در بر دارد.

1 مزیت آن مواجه شهروندان با مشاهیر بزرگ کشور هست.

دومین مزیت که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته شده قابلیت کی یو آر کد هست که شهروندان می‌توانند با استفاده از این قابلیت با زندگی نامه و آثار مشاهیر آشنا شوند.

سومین مزیت نیز آشتی مجدد مردم با کتاب و کتابخوانی هست و همین نیکمت‌ها می‌تواند تلنگری به شهروندان در این زمینه وارد سازد.

چون این مشاهیر نیز پرورش روح و استعدادشان به دلیل عجین بودن با کتاب و مطالعه بوده هست.

وی با اشاره به اینکه جانمایی نیکمت‌ها در یکی از مهم‌ترین گذرهای فرهنگی شهر در نظر گرفته شده هست افزود: تلاش شده تا جانمایی هفت تندیس مشاهیر در جایی قرار گیرد که مهم‌ترین انتشاراتی‌های کشور در آنجا قرار دارد.

برای همین هم خیابان کریم خان زند را انتخاب کردیم تا بر اهمیت این موضوع بیافزایم.

حرکت تبلیغات فرهنگی از اکران به پویش

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران توجه به تبلیغات فرهنگی در سطح شهر را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در گذشته تبلیغات فرهنگی تنها حول محور چند بنر و فعالیت‌های سطحی شهری می‌چرخید.

ولی در حال حاضر تلاش سازمان بر این هست تا در تبلیغات فرهنگی از اکران به سمت پویش حرکت کنیم.

تلاش بر این هست تا هر المان شهری که برای مناسبت‌های گوناگون طراحی می‌گردد دارای پشتوانه باشد.

صیادی در این زمینه ادامه داد: ساخت کلیپ، اضافه کردن المان‌ها و نمادهای مختلف با محتوا و موضوع مرتبط به 1 دیگر و… از جمله اقداماتی هست که سعی کرده‌ایم آنها را در فضای مجازی وارد کرده تا بهتر دیده گردد و از سوی دیگر رسانه‌ها را با چنین اقداماتی بیشتر درگیر کنیم.

از این رو از سال گذشته مبنا بر این بوده تا بسیاری از مناسبت‌های ملی و مذهبی را در قالب پویش تعریف کنیم.

وی در مورد پویشی که برای هفته کتاب در نظر گرفته‌اند اظهار کرد: برای انجام فعالیت‌های گسترده‌تر در زمینه هفته کتاب و کتابخوانی علاوه بر هفت نیکمت مشاهیری که به آنها اشاره شد در همین راستا نیز ۴۰ سازه ثابت برای معرفی کتاب در سطح شهر اضافه کرده و با مشارکت خانه کتاب نیز کی یو آر کدی نیز به این آثار افزوده شده تا مخاطبان بتوانند با خلاصه کتاب و محتوای آن نیز بهتر آشنا شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران معرفی کتاب در کنار معرفی نویسنده دارای اهمیت است: معرفی چهره نویسنده‌ها در کنار آثاری که خلق کرده‌اند مهم هست.

چون به هر حال شهروندان از این طریق به این درک خواهند رسید اشخاص موفق تنها چهره‌های سینمایی، تلویزیونی و ورزشی نیستند.

افراد دیگری هم می باشند که ممکن هست مردم از آثار آنها استفاده کنند؛ ولی با چهره آنها آشنا نباشند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: شمیم عارفان »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1213846 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 10951 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :