اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازیگران شرکت کننده در جشنواره فجر کیستند؟ ...
بازیگران شرکت کننده در جشنواره فجر کیستند؟
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.vaghtesobh.com/بازیگران-شرکت-کننده-در-جشنواره-فجر-کیس/

شرایط عجیبی است! شاید حتی همین پرونده هم برای عده‌ای دردسرساز گردد! گویی در 1 توافق نانوشته، تمام به 1 نتیجه رسیده‌اند؛ سکوت خبری!

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین‌ها: شرایط عجیبی است! شاید حتی همین پرونده هم برای عده‌ای دردسرساز گردد! گویی در 1 توافق نانوشته، تمام به 1 نتیجه رسیده‌اند؛ سکوت خبری! فضای ملتهب جامعه در ماه‌های اخیر حالا مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران را به شدت تحت تأثیر خود قرار داده است؛ مدیران سینمایی و حتی سکانداران نهادهای سرمایه‌گذار در پروژه‌های سینمایی بابت فشارهای احتمالی از سوی گروه‌های تندرو به دلیل همکاری با برخی چهره‌های معترض در این ایام، هراس دارند خبری از پروژه‌های خود مخابره کنند و در سوی دیگر هنرمندان از بیم تخریب و فشار از سوی پرچمداران تحریم فجر، ترجیح می‌دهند بیخیال فضای رسانه شوند و در سایه به فعالیت خود مشغول باشند.

به همین دلیل هست که یکی از بی‌خبرترین فصل‌های پاییز سینمای ایران را در قیاس با سال‌های گذشته پشت سر گذاشتیم.

اعتراف می‌کنیم که پیدا کردن اطلاعات در مورد پروژه‌های در دست تولید هم سخت‌تر از همیشه شده است؛ آنچه در این پرونده مختصر از هفت صبح می‌خوانید هم ناگزیر، بیشتر از جنس تحلیل هست تا خبر.

این گمانه‌زنی ما از ترکیب احتمالی چهره‌های حاضر در جشنواره چهل‌ویکم است؛ جشنواره‌ای که فعلا قطعی‌ترین خبری که می‌توانیم در مورد‌اش مخابره کنیم همین است؛ برگزاری در بهمن ماه 1401!

رضا عطاران

طبــق خبرهــای غیررســمی باید بگوییم رضا عطاران روزهای پرکاری را در ماه‌های اخیر پشت سر گذاشــته هست.

ایشان علاوه بر نقش‌آفرینی در فیلم ویلای ســاحلی به کارگردانی کیانوش عیاری، نامش به عنوان یکی از بازیگران اصلی فیلم قیف به کارگردانی محســن امیریوسفی هم بر سر زبان‌ها افتاده و معین نیســت آیا در حال حاضر باید منتظر رونمایی از هر دو فیلم ایشان باشیم یا تنها یکی از آنها به سرانجام خواهد رسید.

رضا عطاران اساسا فعالیتش در فضای مجازی را هم غالبا معطوف به بازخوانی تجربیات طنز خــود کرده و هرازگاهی هم که می‌خواهد موضعی نسبت به مسائل روز بگیرد، ترجیح می‌دهد در قالب بازنشــری از آثار سابق خودش باشد! عطاران در ماجراهای پس از فوت تلخ مهسا امینی، تنها 1 موضع‌گیری در فضای مجازی داشــت و در همان روزهای ابتدایی با انتشــار تصویری از این دختر جوان نوشت: ما مدت‌هاست که مرده‌ایم…

رضــا عطاران هیچگاه چهره‌ای مغضوب نبوده و در جریانات اخیر هم موضــع چالش‌برانگیزی نداشــته که بخواهد امکان حضورش در جشــنواره فجر را تحت‌الشعاع قرار دهد.

ویلای ســاحلی ولی پروژه‌ای نیســت که بتوان در مورد رسیدن قطعی‌اش به جشنواره امسال با اطمینان سخن گفت.

بابک حمیدیان

بابــک حمیدیان حالا یکی از بازیگران ســینمای ایران اســت که ایفای نقش یکی از قهرمانان واقعی هشــت سال دفاع مقدس به ایشان واگذار شــده اســت.

ایشان که پیشتر در نقش شهید اصغر وصالی حضــوری درخشــان در فیلم چ به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا داشــت، حــالا در پروژه غریب با ســرمایه‌گذاری ســازمان اوج، ایفاگر نقش شهید محمد بروجردی اســت.

این فیلم که کارگردانی آن را محمدحســین لطیفی برعهده دارد، بی‌شــک از پروژه‌های مهم امسال سینمای ایران به حساب می‌آید.

حمیدیان در حالی در نقش شــهید بروجردی حاضر شــده هست که زمزمه‌هایی از احتمــال حضور ایشان به عنــوان ایفاگر نقش حضرت موســی(ع) در پروژه عظیم ســریالی که کارگردانی‌اش را ابراهیم حاتمی‌کیــا برعهده دارد هم شنیده می‌شــود و این یعنی ایشان فعلا بعید هست انگیزه‌ای برای اظهارنظرهای جنجالی داشته باشد.

البته نمی‌توان این نکته را هــم نادیــده گرفت که حمیدیان اساســا صفحه‌ای در فضای مجازی ندارد و تاکنون بستری برای ابراز نظر در مورد وقایع اخیر نداشته است!

تمــام شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که یکی از شاخص‌ترین فیلم‌های جشــنواره چهل‌و‌یکم فیلم فجر، همین فیلم غریب اســت و این یعنی حضور بابــک حمیدیان در ویترین فجر امسال قطعی است، ولی کیفیت این حضور را نمی‌توان از امروز پیشبینی کرد، به خصوص که ایشان چندان اهل محافظه‌کاری در پشت تریبون‌ها نیست!

لیلا حاتمی

خبرهای خاصی از پروژه‌های در دست تولید لیلا حاتمی طی ماه‌های اخیر منتشرنشده ولی ایشان در حال حاضر ســه فیلم مهم و دیده نشده را در کارنامه خود دارد.

هرمان یا»تصور فیلمی به کارگردانی علی بهراد هست که در جشنواره ونیز مورد توجه قرار گرفت.

زمانی برای ابدیت هم حاصل دیگر همکاری حاتمی با 1 فیلم اولی هست.

فیلمی که مهدی نوروزیان آن را کارگردانی کرده و تاکنون رونمایی نشــده هست.

پیر پسر به کارگردانی اکتای براهنی ولی مهم‌ترین فیلم لیلا حاتمی هست.لیلا حاتمی پیش از این و همزمان با حضور در رویدادهای سینمایی خارج از کشور، سابقه موضع‌گیری‌هایی در مورد حوادث سیاسی و اجتماعی درون کشــور را داشته ولی طی چند ماه گذشته، شاهد هیچ اظهارنظری از ایشان نبوده‌ایم.

جالب اینکه ایشان این روزها سریال شــبکه مخفی زنان را هم در حال پخش از شــبکه خانگی دارد که این سریال هم در نوع خــود از پروژه‌های پرحاشــیه در حوادث اخیر بوده است! فیلــم هرمان به دلیل حضور در جشنواره ونیز شانس بالایی برای حضور در فجر ندارد و فیلم زمانی برای ابدیت هم بعید هست وارد این رویداد شــود.

اکتای براهنی هم که سال گذشته نتوانست پیر پسر را به فجر برساند و معین نیست امسال چه موضعی در مورد فجر دارد.

در مجموع احتمال حضور فیلمی از لیلا حاتمی در جشنواره فجر امسال بسیار پایین هست.

جواد عزتی

جــواد عزتــی تجربه‌های خوبی در همکاری با فیلمســازان فیلم‌اولی داشته و فیلم کت چرمی را هم می‌توان در ردیف همین تجربه‌های خــاص ایشان قرار داد.

فیلمی بــه تهیه‌کنندگی کامران حجــازی که جــواد عزتی پیش از ایــن تجربه همکاری با ایشان را در فیلم‌هــای ماجرای نیمروز و مرد بازنده به کارگردانی محمدحســین مهدویان را داشته اســت.

حســین میرزامحمدی کارگردان جوان کت چرمی اســت که پیشتر در عرصه فیلــم کوتاه فعال بوده هست.

نه فقط در ماههای اخیر که اساســا در تمام دوران فعالیت حرفه‌ای جواد عزتــی به عنوان بازیگر، کمتر به یــاد می‌آوریم که ایشان موضع‌گیری‌ای مرتبط با مســائل سیاسی و اجتماعی داشته باشــد.

ایشان حتی در فضای مجازی هم بازیگر فعالی نیســت و شــاید به همین دلیل چندان هم در معرض قضــاوت و فشــار فعالان شــبکه‌های اجتماعــی برای موضع‌گیری در حوادث مختلف قرار نمی‌گیرد.

کت چرمی به احتمال زیاد به جشنواره چهل‌و‌یکم می‌رسد و می‌تواند یکی از فیلم‌اولی‌های بحث‌برانگیز فجر باشد.

حضور جواد عزتی در فیلم آن را در معرض توجه بیشتر هم قرار می‌دهد و باید دید عزتی در این زمینه چه تصمیمی خواهد گرفت.

به خصوص که ایشان معمولا در نشســت‌های خبری فجر، در مرکز توجه رســانه‌ها قرار می‌گیرد و این تصمیم‌گیری برای ایشان را کمی دشوارتر هم می‌کند!

باران کوثری

زمانــی کــه خبر نقش‌آفرینی ایشان در نقش فروغ فرخزاد در فضای رسانه‌ای منتشر شد، بازخوردها در فضای رسانه‌ای و به خصوص شــبکه‌های اجتماعی اصلا مثبت نبــود و همین اتفاق شــاید باعث شــد که کل فرآیند تولید فیلم رگ‌های آبی به کارگردانی جهانگیر کوثری در ســکوت کامل خبری طی گردد! باران کوثری اساســا چهره‌ای جنجال‌دوست به حســاب می‌آید که فعالیتش در فضای مجازی هم معمولا بی‌حاشیه نبوده هست.

در جریان حوادث اخیر هم ایشان در همان ابتدا چند موضع‌گیری داشت که سرانجام به احضارش به دادسرا منتهی شــد.

ایشان حتی بعد از احضار هم کوتــاه نیامد و با انتشار پســتی کنایه‌آمیز با تصویری از آبشار نیاگارا، بر موضع اعتراضی خود پافشاری کرد.

بایــد اعتراف کنیم که بعید هست جشنواره فیلم فجر امسال شاهد حضور باران کوثری باشد.

این مسئله هم به هر دو سوی ماجرا ربط دارد، به این معنا که هم بعید هست مسئولان سینمایی در این شــرایط ملتهب علاقه‌ای به صدور مجوز برای حضور فیلم در ویترین جشنواره داشته باشند و هم مهمتر از آن بســیار دور از انتظار اســت که باران کوثری موضعی هم‌دلانه با جشنواره فجر اتخاذ کند و زیربــار حضور بی‌حاشــیه در این رویداد برود!

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی در یکسال گذشته، بیشتر در شــبکه نمایش خانگی فعالیت داشته و می‌توان فیلم »ویلای ســاحلی را یکی از معدود تجربه‌های سینمایی‌اش در ماه‌های اخیر دانست.

همکاری با کارگردانــی با اعتبار کیانوش عیــاری حتما برای پژمان جمشیدی 1 اتفاق ویژه به حساب می‌آید به خصوص که ایشان بار دیگر بعد از تجربه شیشلیک فرصت هنرنمایی در کنار رضا عطاران را هم پیدا کرده و این اتفاق می‌تواند موفقیت ویژه‌ای را برای ایشان به همراه داشته باشد.

می‌تــوان پژمان جمشــیدی را جزو آن دســته از بازیگران دانست که موضع‌گیــری به اندازه و غیرهیجانــی در اتفاقات اخیر داشــته‌اند.

جمشــیدی که به گفته خودش مدت‌ها بود از فضای مجازی فاصله داشــت، در همان هفته‌های ابتدایی پس از مرگ مهســا امینی، متــن کوتاهــی را در صفحه اینستاگرامش منتشر و ضمن ابراز همدردی تأکید کرد در کنار مردم خواهد ماند.

در مورد پروژه ویلای ســاحلی همانطور که پیشتر هم اشاره کردیــم، تمام چیز منوط بــه تصمیم تهیه‌کننــده فیلم و مهمتــر از آن، اراده کیانوش عیاری بــرای حضور یا عدم حضور در جشنواره هست.

وگرنه فیلم از نظر ترکیب عوامل، هیچ مشکلی برای حضور در جشنواره امسال ندارد.

پژمان جمشیدی در صورت رسیدن ویلای ساحلی به جشنواره می‌تواند از چهره‌های خبرســاز حاضر در ایــن رویداد به حساب بیاید.

مجید صالحی

مجیــد صالحــی انتخاب‌های اشــتباه هم در کارنامه‌اش داشته است؛ یکی از این انتخاب‌ها فیلم شکست‌خورده چراغ‌های ناتمام بــود که به‌رغــم حضور در جشــنواره فجر، نتوانســت اعتباری را برای مجیــد صالحی به همراه داشته باشد.

نکته مهم ولی این هست که مجتبی امینی یکی از تهیه‌کننــدگان چراغ‌های ناتمام حالا دبیر جشنواره فیلم فجر اســت و مجید صالحی هم فیلم شماره 10 گریخت را در مقام بازیگر آماده حضور در این رویداد دارد.

فیلمــی که حمید زرگرنژاد آن را کارگردانی کرده و در مورد فرار یکی از اسرای ایرانی از زندان رژیم بعث هست.

مجیــد صالحی کمتر اهل موضع‌گیری‌های جنجالی اســت و در اتفاقات اخیر هم شــاهد اظهارنظر خاصی از ایشان نبودیم ولی ایشان به تازگی و در واکنش به بازداشــت ترانه علیدوستی، در صفحه اینســتاگرام خود تصویری از این بازیگر به همراه فرزندش را منتشر کرد و خواستار آزادی ایشان شد.

طبق شنیده‌ها فیلم سینمایی شــماره 10 گریخت که تهیه‌کنندگی آن را ابراهیم اصغــری برعهده دارد، از محصولات مورد حمایت بنیاد روایت فتح محســوب می‌گردد و در صورت تکمیل مراحل فنی، دور از انتظار نیست که شــاهد رونمایی از این پروژه دفاع مقدسی در جشنواره فجر امسال باشــیم و باید دید آیا مجید صالحی در این فیلم دیده خواهد شد.

الناز شاکردوست

ایــن روزهــا که نه، بالای 1 سال می‌گردد که فیلمبرداری پروژه کابل پلاک 10 به کارگردانی نوید محمودی به پایان رســیده هست و حالا این فیلم از گزینه‌های مهــم احتمالی برای حضور در جشنواره فیلم فجر به حساب می‌آید.

الناز شاکردوست در این فیلم سینمایی در کنار پدرام شــریفی به ایفای نقش پرداخته هست.

النــاز شاکردوست از بازیگران خبرســاز در التهابات اخیر کشور بود.

ایشان که چند موضع‌گیری عجیب در فضای مجازی داشت، بالاخره از سوی دســتگاه قضایی همراه با تعداد دیگری از بازیگران زن، به دادســرا احضار شد.

براساس اخبار رسمی آن‌ها برای پاســخگویی در مورد انتشار مطالب غیرمستند و تحریک‌آمیز احضار شدند و خبر دیگری در مورد کیفیت فعالیت هنری این اشخاص مخابره نشــده هست.

شاکردوست همین روزها دو فیلــم ابلق و تی‌تــی را همچنان در حال اکران دارد.

در مورد فیلم کابل پلاک 10 نمی‌توان هیچ پیش‌بینی قطعی‌ای داشت.

تاکنون تصمیم سازمان سینمایی برای ادامه فعالیت و یا صدور مجوز برای آثار بازیگرانی که در حوادث اخیر پرونده قضایی داشته‌اند اعلام نشده و معلوم نیست می‌توان شاهد رونمایی از این فیلم در جشــنواره فجر باشــیم یا نه؟ البته این ماجرا ســوی دیگری هم دارد، معلوم نیست در صورت پذیرش فیلم، الناز شاکردوست چقدر متمایل به حضور در جشنواره باشد!

مصطفی زمانی

مصطفــی زمانــی بازیگر نقش اصلــی عطرآلود بــه کارگردانی هادی مقدم‌دوست اســت.

پروژه‌ای که غیر از انتشار خبر اولیه تولید، باقی مراحل تصویربرداری و پس‌تولید را در سکوت کامل خبری طی کرده و حتی اطلاع چندانی هم از فضای داستانی آن در دست نیســت.

تنها نکته‌ای که در اخبار رسمی فیلم به آن اشاره شده، فضای عاشقانه داستان آن هست که باید دید با توجه به سلیقه خاص مقدم‌دوست در فیلم‌سازی این فضای عاشقانه چه سروشکلی در روایت پیدا کرده هست.

مصطفــی زمانی بسیار اهل اظهارنظرهای جنجالی نیســت و در تمام ســال‌های حضورش در عرصه بازیگری، در زمینه گفت‌وگوهای رســانه‌ای هم اهل حساب و کتاب بوده و به راحتی تن به هر گفت‌وگویی نداده هست.

زمانی حتی در شرایط عادی‌تر از این هم، جزو بازیگران گریزان از فضای مجازی بود و طبیعی هست که در این روزها هم واکنشی از ایشان در شبکه‌های اجتماعی شاهد نباشیم.

تقریبا می‌توان گفت حضور مصطفی زمانی در جشــنواره فجر امسال قطعی هست و اساسًا عطرآلود با سرمایه‌گذاری حوزه هنری از فیلم‌هایی اســت که دلیلــی برای عدم حضورش در جشنواره وجود ندارد.

زمانی سال قبل هم فیلم بدون قرار قبلی با ســرمایه‌گذاری فارابی را در فجر داشت.

بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی بیش از 1 سال هست که در مقابل دوربین نرگس آبیار، مشــغول نقش‌آفرینی در سریال سووشــون هست.

سریالی که با اقتباس از رمان مشهور سیمین دانشور کلید خورده و اولین تجربه آبیار در عرصه سریال‌ســازی هم محسوب می‌گردد.

سووشون داستانی عاشقانه حماسی هست که در شیراز و در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد.

طبق شــنیده‌ها، بهنوش طباطبایی ایفاگر نقش اصلی این سریال هست.

او از بازیگرانی اســت که در ماه‌های اخیر ســکوت در پیش گرفته و هیچ موضعی نه در فضای رسمی و نه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نداشــته هست.

البته که این لازمه حضور 1 بازیگر در 1 پروژه بلندمدت هم محسوب می‌شــود.

به هر حال آنچه مهم است، بهنوش طباطبایی فعال حاشیه‌ای ندارد که بخواهد حضور ایشان در ویترین فجر امسال را تحت تأثیر قرار دهد.

همــه چیز بســتگی به عوامل فنی دارد.

آنچه معین است، نرگس آبیار در مقام نویسنده و کارگردان و محمدحسین قاســمی در مقام تهیه‌کننده، علاقه‌مند هســتند پیش از ارائه نسخه سریالی سووشــون، از نسخه سینمایی آن رونمایی کنند و چه فضایی بهتر از جشــنواره فجر؟ البته معین نیست مراحل فنی فیلم در چه شرایطی قرار دارد.

نوشته بازیگران شرکت کننده در جشنواره فجر کیستند؟

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: آریا توکلی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1225118 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 24794 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :