اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی ۱۲ فیلمی که به خاطر پایان غم انگیز و افسرده کننده شان بیش از 1 بار تماشا نمی کنید ...
۱۲ فیلمی که به خاطر پایان غم انگیز و افسرده کننده شان بیش از 1 بار تماشا نمی کنید
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/art-cinema/movie-world/movie-world1402030309.html

۱۲ فیلمی که به خاطر پایان غم انگیز و افسرده کننده شان بیش از 1 بار تماشا نمی کنید فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

وقتی پای پایان بندی غم انگیز فیلم ها به میان می آید، فیلمسازان تلاش می کنند یکی از دو پاسخ ممکن را از مخاطبان دریافت کنند.

سوءاستفاده گرانه ترین گزینه این هست که فیلم با پایان بندی خود باعث گریه مخاطب می گردد، پایان بندی که مخاطب انتظارش را داشته ولی امیدوار بوده که رخ ندهد.

ولی لحظات غم انگیز و گریه آور ابزاری بسیار خطرناک و ریسکی هست.

برخی فیلم ها از این پایان بندی های غم انگیز به شکلی ترسناک استفاده می کنند که اثر آن ها فراتر از آن چیزی هست که کارگردان انتظار دارد و بسیاری از مخاطبان می گویند که این پایان بندی آنقدر تاریک بوده که دیگر توان تماشای دوباره آن را ندارند.

در حالی که پایان بندی هایی که اشک مخاطب را در می آورند بسیار مناسب و خوب می باشند، برخی پایان بندی ها ضربه عاطفی سهمگین شان را بسیار محکم تر از آنچه که باید به شکم بیننده وارد می کنند و به همین خاطر آن فیلم دیگر قابلیت تماشای دوباره اش را برای آن مخاطبان از دست می دهد.

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

گاهی اوقات فیلم ها رفته رفته و به شکلی بی نقص شرایط را آماده کرده و در نهایت به پایان بندی تاریکشان می رسند ولی برخی دیگر در لحظه ای با افسرده کنندگی بیش از حد به پایان می رسند که شاید مخاطب انتظارش را ندارد.

موضوع این هست که وقتی فیلمی پایانی بسیار غم انگیز و افسرده کننده دارد که مخاطبان از همان ابتدا انتظارش را داشته اند، دیگر دوباره به تماشایش نخواهند نشست، حتی اگر از همان ابتدا به عنوان 1 فیلم گریه آور بازاریابی شده باشد.

وقتی پای غم انگیزترین و تاریک ترین پایان بندی های تاریخ سینما به میان می آید گزینه های بسیاری وجود دارند ولی در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۲ فیلمی آشنا کنیم که به خاطر پایان تاریک و افسرده کننده شان دیگر هرگز به سراغشان نخواهید رفت.

۱۲- Prisoners (2013)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

دنی ویلنوو یکی از بهترین کارگردانان هالیوودی این روزهاست و تریلر Prisoners طراحی ایشان در سال ۲۰۱۳ که اولین فیلم مشهور هالیوودی اش بود به عنوان 1 تریلر پرتنش و تاریک در تاریخ این ژانر ماندگار شد.

فیلم Prisoners هیو جکمن را در نقش دوور دارد، پدری که دخترش ربوده شده و مفقود هست.

جیک جیلنهال نقش کارآگاه لوکی را بازی می کند، بازرسی که روی این پرونده کار می کند.

وقتی دوور به این باور می رسد که رباینده را می شناسد و ایشان را ربوده و شکنجه می کند تا واقعیت ماجرا را بفهمد، از قبل مرموزتر و تاریک تر می گردد.

ولی وقتی حقیقت فاش می گردد، یکی از ترسناک ترین و غم انگیزترین پایان بندی های تاریخ سینما شکل می گیرد که سرنوشت ایشان را مبهم نگه داشته و به تصور مخاطب واگذار می کند.

تماشای این فیلم دشوار هست ولی پایان بندی آن باعث می گردد دیگر هرگز نخواهید 1 بار دیگر به تماشایش بنشینید.

۱۱- Leaving Las Vegas (1995)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

نیکلاس کلیج برای بازی اش در نقش بن سندرسون در فیلم Leaving Las Vegas برنده جایزه اسکار شد، که از آن زمان به خاطر پایان بندی تاریکش مشهور شده هست.

بر اساس رمانی از جان اوبراین، این فیلم داستان 1 سناریست هالیوودی الکلی با بازی کیج و 1 روسپی لاس وگاسی با بازی الیزابت شو را روایت می کند که زندگی بسیار دشواری دارند و بعد از ملاقات با هم، سعی می کنند در زندگی شان به هم کمک کنند.

ولی فیلم با 1 تراژدی مطلق به پایان می رسد که از افسرده کننده ترین و غم انگیزترین پایان بندی های تاریخ سینماست.

اگر این فیلم را تماشا کنید و به چیزی معتاد باشید بدون شک بر شما و آینده تان تاثیرگذار خواهد بود.

۱۰- The Road (2009)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

وقتی پای فیلم هایی به میان می آید که به خاطر تاریکی بیش از حدشان، مخاطبان تنها 1 بار تماشایشان می کنند، کمتر فیلمی از این لحاظ به پای The Road می رسد.

این فیلم به خاطر منبع اصلی روایتش از همان ابتدا قرار بود پایانی ویرانگر و غم انگیز داشته باشد.

بر اساس رمانی از کورمک کارتی به همین نام، داستان فیلم در 1 فضای پساآخرالزمانی روایت می گردد، جایی که مردی بی نام همراه با پسرش در حال عبور از خاک ایالات متحده و در جستجوی مکانی امن برای زندگی می باشند.

در این مسیر، آن ها در هر گوشه ای با جنگجویان آدمخوار و مرگ مواجه می شوند.

هر دقیقه از The Road مملو از تاریکی هست ولی تا جایی که پای پایان بندی های تاریک در میان باشد، این فیلم پایان بندی متمایزی دارد و به همین خاطر تماشای آن بیش از فیلم های بالا شما را دچار افسردگی می کند.

در پایان این فیلم حس می کنید از احساسات خالی شده اید و به شدت احساس درماندگی می کنید.

۹- Never Let Me Go (2010)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

اجتناب ناپذیر بودن مرگ یکی از متداول ترین تم ها در فیلم های با پایان های غم انگیز هست و Never Let Me Go این ایده را در کامل ترین شکل ممکن به کار می گیرد.

«تاریک» و «حزن انگیز» مناسب ترین کلمات برای توصیف این فیلم و پایان بندی آن می باشند که باعث می گردد برای لحظاتی به انسانی بی احساس، رنج کشیده و افسرده تبدیل شوید.

با استفاده از ژانر علمی تخیلی برای روایت شبه پادآرمانشهری داستان، این فیلم 1 درام بین شخصی بسیار تاثیرگذار نیز هست.

چیزی که تماشای دوباره این فیلم را دشوار می سازد، این هست که پایان بندی آن تمام تصورتان تا آن لحظه را از فیلم تغییر می دهد.

ماهیت اجتناب ناپذیر و غیرقابل فرار مرگ، حتی در جامعه ای که طول عمر را به مقدار قابل توجهی افزایش داده نیز به اندازه دنیای واقعی تاریک هست.

۸- The Wrestler (2008)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

برخی پایان بندی های فیلم های غم انگیز بسیار مبهم می باشند و این ابهام بدین خاطر هست که شاید پایان داستان چنان تاریک هست که توصیف و به تصویر کشیدن آن امکان پذیر نیست.

یکی از فیلم هایی که چنین شرایطی دارد فیلم The Wrestler هست که همزمان می توانید دوست نداشته باشید تماشایش کنید و چندین بار به تماشایش بنشینید.

تماشای اینکه رندی بدن رنجور و خرد شده اش را برای بدست آوردن پول شکنجه می کند بسیار ویرانگر هست ولی کارگردان فیلم، دارن آرونوفسکی، با پایانی باز برای تفسیر مخاطب، بیش از پیش چاقوی فرو رفته در بدن رنجور رندی و احساسات مخاطب را می چرخاند تا آسیب بیشتری وارد کند.

اگر چه اکثر بهترین فیلم های ورزشی دارای پایان بندی های شاد و امیدوار کننده می باشند، The Wrestler می گوید که آخرین رقص رندی همانی هست که دیدید.

۷- Gone Girl (2014)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

پایان بندی های غم انگیز می توانند به خاطر مرگ یا اجتناب ناپذیر بودن آن تاریک باشند ولی پایان Gone Girl در میان این چنین فیلم هایی منحصربفرد هست.

می توانید به 1 اندازه از پایان بندی این فیلم خوشتان بیاید و از آن متنفر باشید.

اینکه تماشا کنید 1 شخصیت بدترین انتخاب های ممکن را بکند باعث می گردد که مخاطب احساس درماندگی و خشم کند.

Gone Girl داستان 1 رابطه زناشویی دو سر سمی هست و بدین خاطر نهایت رذالت و ویژگی های شخصیتی منفی دو شخصیت اصلی داستان به تصویر کشیده می گردد.

اگر چه دختر گمشده فیلمی خوش ساخت، پیچیده و پرتنش هست ولی هرگز در زمره آن دسته از فیلم های دیوید فینچر قرار نمی گیرد که بتوانید بارها و بارها آن را تماشا کنید و لذت ببرید.

۶- A Simple Plan (1998)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

تریلرها و فیلم های اکشن اغلب برای تامل کردن و انعکاس شرایط احساسی شخصیت های خود صبر نمی کنند ولی A Simple Plan بارها و بارها به مخاطب خود یادآور می گردد که چقدر تاریک هست.

وقتی از پایان بندی های غم انگیز فیلم ها صحبت می کنیم، فیلم A Simple Plan بسیار تاریک تر از فیلم های دیگر هست.

پوچی یکی از تم های قدرتمند در سینامست ولی وقتی پای پوچی در پس زمینه 1 سری خیانت ها و قتل ها در میان باشد، می تواند مخاطب را به شدت درمانده کند.

اگر چه A Simple Plan بیشتر به عنوان 1 فیلم کالت کلاسیک به یاد آورده می گردد، ولی پایان بندی به شدت تاریکش باعث می گردد که در مقایسه با فیلم های هم عصر و مشابهی مثل Fargo تماشای دوباره آن دشوار باشد.

۵- Dancer In The Dark (2000)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

لارس فون تریر کارگردانی هست که به خاطر پایان بندی های تکان دهنده فیلم هایش شناخته می گردد ولی با فیلم Dancer In The Dark ایشان این غم انگیز بودن پایان داستان را به مرحله تازه ای می برد که در فیلم های قبلی اش تجربه نکرده بودیم.

کمتر کسی هست که این فیلم را ببیند و به پایان بندی تاریکش اشاره نکند.

با تماشای این فیلم عاشق بیورک می شوید (اگر از قبل عاشقش نباشید) ولی دیگر هرگز این فیلم را تماشا نمی کنید.

این فیلم پدال غم انگیزی و افسرده کنندگی را تا آخر فشار می دهد و تا زمانی که پایان بندی تکان دهنده اش از راه نرسد، پا را از روی آن بر نمی دارد، پایان بندی که اگر توسط فون تریر خلق نمی شد می توانست پایانی آبکی و بی تاثیر باشد.

علیرغم این که تا پیش از این فیلم تجربه بازیگری نداشت، بیوکر بازی تحسین برانگیز و غیرمنتظره ای در فیلم ارائه می دهد که باعث می گردد پایان بندی فیلم بیش از پیش تاریک و تاثیرگذار باشد.

۴- Philadelphia (1993)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

اگر چه از نگاه بسیاری از سینمادوستان در زمره بهترین فیلم های تام هنکس قرار می گیرد، ولی Philadelphia بیشتر به خاطر پایان تاریکش شناخته می گردد.

پایان بندی این فیلم دلتان را به درد می آورد مخصوصاً وقتی موسیقی پایانی فیلم را می شنوید.

پیروزی بی ارزش بهترین توصیف برای پایان بندی فیلم جاناتان دمی در مورد بحران ایدز هست و این فیلم به شکلی بی نقص و زیبا در پایان داستان، پیروزی را با تراژدی ترکیب می کند.

به کمک موسیقی متن تکان دهنده و احساسی نیل یانگ، مخاطب در پایان فیلم احساس های متناقضی را در درون خود حس می کند که به شدت ویرانگر و درمانده کننده هست.

۳- Atonement (2007)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

برخی از پایان بندی های غم انگیز و تاریک سینما بسیار واضح و قابل انتظار می باشند ولی برخی دیگر چنان غیرمنتظره می باشند که برای مدت ها در قلب مخاطب باقی می مثل.

Atonement فیلمی بسیار تحسین برانگیز و باکیفیت ولی به شدت تاریک هست.

این فیلم که داستانش در طی 1 قرن روایت می گردد، در واقع به عواقب اشتباهات دوران جوانی می پردازد که زندگی بسیاری را ویران می کند.

بدتر اینکه این فیلم هرگز پایانی بر این تراژدی ها خلق نکرده و اصرار دارد که تمام چیز در پایان فیلم به بدترین شکل ممکن خاتمه یافته هست.

Atonement می توانست آبکی و ملودرامیک باشد ولی نویسندگی بی نقص باعث شده که 1 قدرت افسرده کننده و ویرانگر بسیار قوی داشته باشد که نمی گذارد بیش از 1 بار آن را تماشا کنید.

۲- Brokeback Mountain (2005)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

سینمای گرایش های جنسی در سال های اخیر بسیار برجسته شده هست و Brokeback Mountain یکی از اولین فیلم هایی بود که در سطح اول هالیوود به این تم ها می پرداخت.

داستان فیلم در مورد دو شخصیتی هست که عشق ممنوعه شان مورد اعتراض و مخالفت خانواده و جامعه شان قرار می گیرد و به همین دلیل از هم دور می افتند که داستانی قدیمی و کلیشه ای به نظر می رسد ولی پایان بندی تاریک Brokeback Mountain با برخی از کلاسیک ترین تراژدی های رمانتیک تاریخ سینما برابری می کند.

سادگی داستان چیزی هست که باعث می گردد این داستان بیش از پیش قابل درک و تاثیرگذار باشد و بسیاری از مخاطبان نمی توانند واقعیت های تاریکی که در این فیلم به تصویر کشیده می گردد را تحمل کنند.

۱- Requiem For A Dream (2000)‎

فیلم های غم انگیز,فیلم هایی با پایان غم انگیز

اگر چه هدف فیلم از همان ابتدا همین بود ولی واکنش برخی مخاطبان به فیلم Requiem For A Dream طراحی دارن آرونوفسکی به شدت تکان دهنده و ویرانگر بود.

بعد از تماشای این فیلم هم جسماً و هم روحاً احساس بیماری و ناخوشی خواهید کرد.

سینما در سال های اخیر از زوایای مختلف به تصویر مصرف مواد مخدر و اعتیاد پرداخته هست ولی هیچ فیلمی نتوانسته به اندازه این فیلم رُک، تکان دهنده و ویرانگر باشد.

این فیلم عامدانه از لحاظ احساسی مخاطب را مثل شخصیت ها شکنجه می کند و در انتهای تونل هیچ خبری از نور و روشنایی نیست و به همین خاطر جای تعجب ندارد که مخاطبان در همان بار اول تماشا دیگر از آن سیر شده و هرگز برای تماشای پایان بندی به شدت تاریک و افسرده کننده اش باز نخواهند گشت.

rooziato.com163۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: ناهید نامدار »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288512 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 8493 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :