اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی ۱۰ فیلمی که به دلایل عجیبی در کشورهایی خاص پرفروش شدند؛ از Rambo تا Warcraft ...
۱۰ فیلمی که به دلایل عجیبی در کشورهایی خاص پرفروش شدند؛ از Rambo تا Warcraft
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/art-cinema/movie-world/movie-world1402030382.html

۱۰ فیلمی که به دلایل عجیبی در کشورهایی خاص پرفروش شدند؛ از Rambo تا Warcraft فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

لازم نیست کارشناس سینما باشید که بفهمید کدام فیلم فروش زیادی می کند.

تمام ما می دانیم که جیمز باند، تایتانیک، مارول و جنگ ستارگان پولسازترین فیلم های تاریخ سینما می باشند.

چه به بلغارستان و چه به کشوری کمتر شناخته شده مثل فیجی نگاه کنید، هیچ فیلمی به اندازه آواتار بلیت نمی فروشد.

جای تعجب ندارد که برخی از فیلم ها در بعضی کشورهای خاص عملکرد بهتری در زمینه باکس آفیس نسبت به همان فیلم در کشوری دیگر دارند ولی برخی فیلم ها می باشند که نه تنها در خارج از کشور بسیار محبوب می باشند بلکه هر فرانچایز پرطرفداری که می توانید تصور کنید را نیز در این زمینه شکست داده اند.

کارتون های کلاسیک دیزنی در فرانسه بسیار محبوب تر از فیلم های مارول می باشند.

مردم میانمار از رمبو سیر نمی شوند.

احتمالاً اسم فیلم The Battle at Lake Changjin را نیز نشنیده اید فیلمی که موفق ترین فیلم در باکس آفیس چین به شمار می آید.

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

گاهی اوقات دلیل اینکه برخی ملت های خاص به سمت این فیلم ها تمایل پیدا می کنند منطقی به نظر می رسد.

از آنجایی که گروه ABBA از سوئد می آید، منطقی هست که فیلم Mamma Mia در کشورهای اسکاندیناوی محبوب بوده و فروش خوبی داشته هست.

ولی به دلایل خاصی این فیلم در بریتانیا نیز محبوب هست.

در واقع هر دو فیلم های Mamma Mia در بریتانیا فروش بیشتری نسبت به سه گانه ارباب حلقه ها داشته اند که شاید باورکردنی نباشد.

سخت هست تصور کرد برخی فیلم های کمتر شناخته شده در برخی کشورها فروش هایی غیرقابل تصور داشته اند.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۱۰ فیلمی آشنا کنیم که به دلایل خاص در برخی کشورها به شدت محبوب می باشند.

۱۰- Rambo (میانمار)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

وقتی سیلوستر استالونه دریافت که چطور ارتش جانتا برای دهه ها باعث وحشت مردم میانمار شده است، تصمیم گرفت فیلم خود Rambo را در بحبوحه جنگ داخلی این کشور ترسیم کند، با این باور که چنین کاری باعث می گردد این جنگ و تراژدی توجه بیشتری در رسانه ها پیدا کند.

اگر چه استالونه با هدف جلب توجه رسانه های بین المللی به این عداوت ها به ساخت این فیلم دست زد ولی Rambo نقدهای متفاوتی دریافت کرده و به سختی توانست سودآور گردد.

در واقع این فیلم در باکس آفیس از کمدی تاریک و بی کیفیت Meet the Spartans نیز شکست خورد.

به خاطر اینکه استالونه در این فیلم خود از شبه نظامیان به قدرت رسیده بعد از انقلاب در میانمار انتقاد می کرد، جای تعجب نداشت که دولت برمه دستور ممنوعیت پخش فیلم رمبو را در میانمار داد.

با این وجود مردم میانمار تمام تلاش خود را برای پیدا کردن و تماشای نسخه ای از فیلم رمبو انجام دادند که باعث شد این فیلم در میانمار به شدت محبوب گردد.

این فیلم چنان در میان جنگجویان آزادی خواه برمه ای محبوب شد که بسیاری از دیالوگ های آن را به عنوان شعار خود در نبرد با دولت میانمار به کار می گرفتند، از جمله «یا برای هیچ زندگی کن یا برای چیزی بمیر».

وقتی استالونه به محبوبیت فیلم خود در میانمار پی برد، از آن به عنوان یکی از بهترین لحظات حرفه ای خود یاد کرد.

اگر چه رمبو در باکس آفیس شکست خورد ولی توانست قلب مردم برمه را تسخیر کند.

۹- Aladdin (کره جنوبی)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

فیلم لایو اکشن Aladdin اگر چه سرگرم کننده بود ولی پیش از انتشار و بدنبال انتشار تریلرش نقدهای بسیاری دریافت کرد.

جلوه های ویژه شخصیت جنی بسیار عجیب و بی کیفیت بود.

ویل اسمیت ظاهراً دیگر آن جذابیت را نداشت.

تعداد رقص ها بسیار غیرمنطقی و بدور از خلاقیت دیده می شد.

جعفر هم بیش از حد جوان و خوش قیافه بود.

اگر چه Aladdin نتوانست مثل نسخه اورجینال مورد تحسین سینماروها قرار گرفته و محبوب گردد ولی اینجا هم با 1 بازسازی لایو اکشن دیگر از دیزنی مواجهیم.

می دانید معنایش چیست؟ همثل نسخه لایو اکشن Beauty and the Beast, The Lion King, و The Jungle Book، علاءالدین نیز در باکس آفیس بسیار موفق بود و بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشت.

اما به دلایلی، فیلم Aladdin به شدت در کره جنوبی محبوب شد.

اگر به موفق ترین فیلم های خارجی در این کشور نگاه کنید، همان فیلم های مورد انتظار را در فهرست پرفروش های کره جنوبی خواهید دید، از جمله Frozen و Avatar.

ولی در تعجب همگان، Aladdin اکنون در رتبه چهارمین فیلم پرفروش خارجی در کره جنوبی قرار دارد.

نکته جالب اینکه Avengers: Endgame به عنوان فیلمی که در صدر این فهرست قرار دارد تنها 1 ماه پیش از علاءالدین اکران شد.

اگر Aladdin زودتر منتشر می شد می توانست برای مدت کوتاهی در صدر پرفروش ترین فیلم خارجی در تاریخ کره جنوبی قرار گیرد.

۸- The Jungle Book (آلمان)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

رمان The Jungle Book نوشته رودیارد کیپلینگ چنان مملو از خشونت هست که تصور اینکه والت دیزنی آن را به 1 کمدی موزیکال بامزه و فرح بخش تبدیل کرده دشوار هست.

ولی نه تنها فیلم وولفگانگ ریترمن 1 کلاسیک دیزنی به شمار می آید بلکه The Jungle Book در باکس آفیس موفق به فروش ۲۴ میلیون دلار نیز شد که آن را به موفق ترین انیمیشن در هنگام اکرانش تبدیل کرد.

با استانداردهای کنونی، این عدد بسیار پایین به نظر می رسد، به ویژه وقتی با نسخه بازسازی لایو اکشن دیزنی از همین کارتون مقایسه اش کنید که نزدیک به 1 میلیارد دلار فروش داشت.

ولی در آلمان، تاکنون هم نسخه کارتونی اورجینال پادشاهی می کند.

در اولین روزهای انتشار، انیمیشن The Jungle Book به سرعت به پرفروش ترین و محبوب ترین فیلم در آلمان تبدیل شد.

۴۵ سال گذشته و این فیلم تاکنون هم پرفروش ترین فیلم خارجی در آلمان هست.

برای درک بزرگی این عدد باید بدانید که فیلم The Jungle Book در اکران اولیه خود ۲۷ میلیون بلیت فروخت در حالی که این عدد برای فیلم تایتانیک ۱۸.۸ میلیون بلیت هست.

چه کسی باور می کند داستانی در مورد خرسی رقصان و پسربچه ای که در جنگل زندگی می کند بتواند شاهکار جیمز کامرون را با اختلاف نزدیک به ۱۰ میلیون بلیت شکست دهد؟ به خاطر بازانتشارهای مکرر، کارتون The Jungle Book تاکنون ۱۰۸ میلیون دلار در آلمان فروش داشته هست که بیش از چهار برابر باکس آفیس اکران اولیه آن هست.

اگر این فیلم همچنان در سینماهای آلمان بازنشر گردد، می توان گفت که هیچگاه فیلمی نتواند در این کشور از فروش The Jungle Book عبور کند.

۷- Mamma Mia (بریتانیا)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

فیلم Mamma Mia داستان….

خب مهم نیست که فیلم چه داستانی را روایت می کند! اگر گروه موسیقی ABBA را دوست داشته باشید،فارغ از داستان فیلم، احتمالاً آن را دیده اید.

با فهرستی از ستارگان هالیوود مثل مریل استریپ، استلان اسکارشگارد، کالین فیرث، پیرس برازنان، آماندا سایفرید و جولی والترز، از Mamma Mia انتظار می رود که فیلم پرفروشی باشد.

ولی این فیلم موزیکال در مهم ترین بخش خود که همان موسیقی هست شکست خورد.

اگر چه داستان فیلم بسیار کلیشه ای هست ولی مخاطبان از ترانه خواندن، یا بهتر بگوییم نخواندن شخصیت ها خوششان نیامد.

پیرس برازنان به شکل واضحی در سکانس های موزیکال فیلم لال هست و به همین خاطر می توانید قاطعانه بگویید که وی تنها به خاطر قدرت ستارگی اش در فیلم حضور دارد.

اما Mamma Mia! نه تنها ده برابر بودجه خود فروش داشت بلکه به موفق ترین فیلم در تاریخ بریتانیا از لحاظ فروش تبدیل شد.

مهم تر اینکه، این فیلم اولین فیلم در بریتانیا بود که فروشی بیش از فیلم تایتانیک داشت.

بریتانیایی پس از انتشار فیلم Mamma Mia! برای تماشای آن به سینماها هجوم بردند، اگر چه شاهکاری از پیکسار به نام WALL-E در آن روزها منتشر شده بود.

اگر چه از آن زمان فیلم هایی بوده اند که فروش بیشتری از Mamma Mia! در بریتانیا داشته اند ولی تاکنون هم درک این موضوع دشوار هست که فیلمی موزیکال بر اساس 1 گروه پاپ سوئدی فروشی تقریباً هم اندازه (کمی کمتر) از Avengers: Infinity War فروش داشته هست.

۶- Warcraft (چین)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

به دلیل جذابیت دنیای Warcraft و پایگاه طرفداری بزرگ و وفادار، ساخت اقتباس سینمایی این فیلم شبیه 1 فرصت طلایی هست.

با قرار داشتن دانکن جونز روی صندلی کارگردان و مدتی کوتاه پس از موفقیت Moon و Source Code، به نظر می رسید که این فیلم با پتانسیل بالای فروش به دستان مناسبی تحویل داده شده هست.

ولی همثل تقریباً تمام اقتباس های بازی های ویدیویی، این فیلم نیز نقدهای بسیار ضعیفی دریافت کرد.

این فیلم هرگز در ایالات متحده به صدر باکس آفیس نرسیده و در هفته دوم اکران خود با ۷۰ درصد کاهش مخاطبان مواجه شد.

اگر چه این فانتزی حماسی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت ولی در خارج از ایالات متحده فروش قابل توجهی داشت، به ویژه در چین.

در ایالات متحده، فیلم Warcraft در هفته اول اکران خود ۲۴ میلیون دلار فروش داشت، در حالی که فیلم در همین مدت زمان در چین به فروش ۱۵۶ میلیون دلاری رسید.

علاوه بر این، Warcraft یکی از معدود فیلم های تاریخ سینماست که در چین به فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار می رسد بدون اینکه در ایالات متحده به این عدد نزدیک گردد.

علیرغم اینکه بسیاری از Warcraft به عنوان 1 تجربه سینمایی شکست خورده یاد می کنند، ولی در سراسر جهان نزدیک به نیم میلیارد دلار فروش داشت که بخش بزرگی از آن در چین بدست آمد.

اگر چه اخیراً اقتباس های پرفروشی از بازی های ویدیویی مثل Detective Pikachu, Uncharted, و Sonic the Hedgehog انجام شده ولی Warcraft موفق ترین اقتباس سینمایی از بازی های ویدیویی تاکنون است، موفقیتی که به لطف باکس آفیس چین رخ داد.

۵- A Stitch In Time (آلبانی)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

کمدی A Stitch In Time طراحی سال ۱۹۶۳، در دوران فیلم بسیار پرفروشی بود.

این فیلم در واقع اولین فیلمی بود که From Russia with Love را از صدر پرفروش ترین فیلم در بریتانیا به زیر کشید.

ولی امروزه، سخت هست که کسی را پیدا کنید که این فیلم کمدی پرسروصدا را به یاد داشته باشد ولی در آلبانی، تعداد معدودی فیلم وجود دارد که به اندازه این کمدی نورمن ویزدم محبوب بوده و در تاریخ این کشور ماندگار شده باشد.

در آن دوران، مردم آلبانی تحت رهبری 1 رهبر کمونیست به نام انور خوجه قرار داشتند که کلیت سینما را به این خاطر که با ایدئولوژی کمونیستی در تضاد بود را در کشور منع کرده بود.

ولی از آنجایی که فیلم From Russia with Love حاوی هیچ صحنه جنسی، شوخی تند، الفاظ رکیک یا جنایتی نبود، خوجه اعلام کرد که این فیلم می تواند در سینماها نمایش داده گردد.

به خاطر اینکه این استالینیست دیکتاتورمآب بر این باور بود که داستان فیلم به نحوی تمثیلی از شکست دادن کاپیتالیسم توسط طبقه کارگر است، همان را تشویق کرد که این فیلم را تماشا کنند.

از آن جایی که مردم آلبانی احساس می کردند توسط دولت فاسدشان کنترل می شوند، با شخصیت نورمن ویزدم ارتباط برقرار کرده و ایشان را 1 شخصیت سرکوب شده توسط سیستم دیدند.

در شرایطی که خوجه کمدی های بیشتری از نورمن ویزدم را به کشور وارد می کرد، مردم از تماشای دیالوگ ها و سکانس های بامزه ایشان سیر نمی شدند که باعث شد این کمدین بریتانیایی در آلبانی به 1 قهرمان تبدیل گردد.

بعد از اینکه کمونیسم در آلبانی از بین رفت، ویزدم برای تشکر از مردم آلبانی به خاطر حمایت هایشان چند بار به این کشور سفر کرد.

تا زمان مرگش، ویزدم کمک های خیریه بسیاری برای کودکان آلبانیایی جمع آوری کرد که باعث شد مردم این کشور بیش از پیش شیفته ایشان شوند.

۴- اکثر کارتون های کلاسیک دیزنی (فرانسه)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

با توجه به اینکه پارک دیزنی لند پاریس بزرگ ترین پارک سرگرمی در کل اروپاست، جای تعجب ندارد که این استودیو انیمیشن سازی در فرانسه محبوب باشد.

در ظاهر شاید تکرار 1 موضوع واضح باشد زیرا کارتون های دیزنی مثل خودش در سراسر جهان محبوب می باشند.

ولی هیچ ملتی به اندازه فرانسوی ها عاشق House of Mouse نیست.

بر حسب فروش بلیت، کارتون های Snow White and the Seven Dwarfs, The Jungle Book, و ۱۰۱ Dalmatians در صدر پرفروش ترین فیلم های تاریخ فرانسه به شمار می آیند.

اگر چه Bambi در هنگام اکراین اولیه اش در باکس آفیس شکست خورد ولی این موضوع باعث نشد که این فیلم در فرانسه پرفروش نگردد، فیلمی که فروشی بیش از تمام فیلم های فرانچایزهای مشهوری مثل Marvel, Star Wars, یا Harry Potter داشت.

اکنون شاید فکر کنید که از آنجایی که فیلم های کلاسیک دیزنی در باکس آفیس موفق بوده اند، جدیدترین فیلم های انیمیشن این استودیو دیگر فروش هایی کهکشانی دارند.

ولی اینچنین نیست.

اگر چه Frozen, Frozen II, The Lion King و بازسازی شیر شاه همگی در سراسر جهان فروشی میلیارد دلاری داشتند، ولی در فرانسه تاکنون فروش کمتری نسبت به The Lady and the Tramp و The Aristocats داشته اند.

مهم نیست که در آینده هالیوود چه فرانچایزهای چند میلیارد دلاری تولید کند، می توان با اطمینان گفت که فیلم های کلاسیک دیزنی همچنان پرفروش ترین فیلم ها در سینماهای فرانسه خواهند بود.

۳- Fant4stic (مکزیک)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

وقتی به گذشته نگاه می کنیم می بینیم که بازسازی سال ۲۰۱۵ از چهار شگفت انگیز با نام Fant4stic هیچ شانسی برای موفقیت فیلم اورجینال نداشت.

ساخت این فیلم بسیار آشفته و بی نظرم بود.

کارگردان فیلم، جاش ترنک، با مدیران استودیو سازنده و بازیگران درگیر شد که باعث گردید وی در نیمه راه تولید فیلم از پروژه خارج گردد.

مهم تر از تمام اینکه این فیلم بسیار بد و ضعیف بود.

وقتی می گوییم بد منظورمان بسیار بد و در حد Batman & Robin هست.

می دانید فیلمی باید چقدر بد باشد که از این لحاظ با Batman & Robin مقایسه گردد؟ فیلم Fant4stic آنقدر غیرقابل درک هست که می توانید بگویید کلیت فیلم تنها به خاطر تعهد قراردادی بازیگران و تیم سازنده تکمیل شده و هیچ علاقه و انگیزه ای در کار نبوده هست.

به خاطر داستان بدون انسجام، افکت های کامپیوتری خنده دار، سناریو بی کیفیت و حال و هوای تاریک، جای تعجب ندارد که این اقتباس مارولی نتوانست سودآور گردد.

ولی به دلایلی نامعین، این فیلم ابرقهرمانی بدفرجام در مکزیک بسیار موفق بود.

این فیلم در مکزیک ۱۰ میلیون دلار فروش داشت که بیشترین فروش برای 1 راه اندازی مجدد به شمار می آید.

اگر چه این عدد چندان بزرگ به نظر نمی رسد ولی باید بدانید که فروش این فیلم در مکزیک بیش از بسیاری از فیلم های شناخته شده آن سال بود، فیلم هایی که The Martian و Mad Max: Fury Road از آن جمله اند.

۲- The Battle At Lake Changjin (چین)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

فیلم The Battle At Lake Changjin در مورد گروهی از سربازان چینی هست که در منطقه چوسین با گروهی از سربازان کره شمالی درگیر می شوند، جنگی که به یکی از نقاط عطف جنگ کره تبدیل شد.

علیرغم اینکه داستان این فیلم در مورد 1 لحظه تاریخی نمادین در تاریخ چین است، به احتمال فراوان تاکنون نام این فیلم و نبردی که از آن الهام گرفته را نشنیده اید زیرا این فیلم در خارج از چین اکران بسیار محدودی داشت.

ولی این موضوع باعث نشده که The Battle At Lake Changjin به بزرگ ترین و پرفروش ترین فیلم در تاریخ چین تبدیل نگردد.

در ابتدا شاید فروش بالای 1 فیلم چینی در چین چیز خاصی به نظر نرسد.

از آنجایی که این فیلم در مورد یکی از بزرگ ترین و مشهورترین جنگ های چین است، قابل انتظار بود که در چین پرفروش گردد.

اما The Battle At Lake Changjin تنها 1 فیلم پرفروش نبود.

جدای از Spider-Man: No Way Home، این فیلم موفق ترین فیلم سال ۲۰۲۱ در چین و حتی در کل جهان از لحاظ فروش بود.

این فیلم حتی توانست F9 را در باکس آفیس جهانی به سختی شکست دهد.

این فیلم دو برابر Shang Chi فروش داشت و حتی تازه ترین فیلم فرانچایز جیمز باند، No Time to Die، را نیز شکست داد.

از آنجایی که Lake Changjin در دوران شیوع کرونا منتشر شد و با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری یکی از پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینمای چین بود، می توانست به راحتی به فیلمی شکست خورده در باکس آفیس با ضرر هنگفت برای تهیه کنندگان تبدیل گردد.

ولی این فیلم در سراسر جهان به فروش ۹۱۳ میلیون دلاری رسید که آن را به موفق ترین فیلم غیرانگلیسی زبان در تاریخ سینما تبدیل کرد.

۱- Baby’s Day Out (هند)

فیلم های پرفروش در کشورهای جهان,پرفروش ترین فیلم ها در کشورهای جهان

فیلم Baby’s Day Out در مورد سه خلافکار هست که تلاش دارند 1 نوزاد را بربایند.

بر اساس همین روایت، فکر نمی کنید که این کمدی مسخره بتواند در برابر آزمون زمان موفق باشد، حتی زمانی که جان هیوز به عنوان نویسنده سناریو فیلم تنها در خانه، سناریو آن را نوشته باشد.

و البته همین اتفاق نیز افتاد زیرا Baby’s Day Out به شدت در گیشه شکست خورد و فراموش شد.

ولی وقتی راجر ایبرت منتقد سرشناس سینما در سال ۱۹۹۷ به کلکته سفر کرد، دریافت که Baby’s Day Out توانسته فروش و محبوبیت بیشتری نسبت به Star Wars: Episode I – The Phantom Menace داشته باشد.

بر اساس روایت مدیر 1 سینما که ایبرت با ایشان صحبت کرد، این کمدی موقعیت دستکم ۱۷ هفته در صدر فهرست پرفروش ترین فیلم های قرار داشت و همواره بزرگ ترین سالن سینمای ایشان با گنجایش ۱,۴۰۰ نفر برای تماشای این فیلم پر می شد.

فیلم Baby’s Day Out چنان در هند محبوبیت دارد که ۱۳ بار در این کشور بازسازی شده هست و به دلایلی که معین نیست، 1 نسخه بازسازی شده از آن در سال ۱۹۹۹ با نام جیمز باند منتشر شده هست.

از آنجایی که نیمی از شوخی های فیلم مربوط به فرو رفتن در گل و لای، زدن دانه های خوراکی به سروصورت شخصیت های منفی و کتک زدن آن ها و به آتش کشیدنشان است، جای تعجب هست که این فیلم در هند محبوبیت کنونی اش را دارد.

rooziato.com162۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: ساناز پور کرمی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288961 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 8743 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :