اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی گیربکس فیدلیتی پرایم تغییر کرد؛ اضافه شدن کلاچ روغنی برای کاهش استهلاک در ترافیک ...
گیربکس فیدلیتی پرایم تغییر کرد؛ اضافه شدن کلاچ روغنی برای کاهش استهلاک در ترافیک
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://digiato.com/article/2022/11/24/bahman-fidelity-prime-new-gearbox-and-review

شاید بتوان ایراد داغ شدن بیش از حد گیربکس دوبل کلاچ خشک را، مهمترین مشکل فنی فیدلیتی در شرایط رانندگی ترافیکی توصیف کرد ولی پس از چند ماه انتظار سرانجام بهمن موتور چاره این مشکل را در عرضه فیدلیتی پرایم با گیربکس دوبل کلاچ خیس (با صفحات کلاچ غوطه ور در روغن) یافته هست.

فیدلیتی گیربکس جدید

این مدل احتمالا برای سال 1402 عرضه خواهد شد و می تواند قیمتی بالاتر از مدل پرایم فعلی با گیربکس دوبل کلاچ خشک داشته باشد، سایر معینات فنی فیدلیتی با گیربکس دوبل کلاچ خیس با مدل قبلی یکسان هست و همچنان از موتور 1.5 لیتری توربو به قدرت 155 اسب بخار نیرو می گیرد.

فیدلیتی گیربکس جدید

با اینحال بخش مهندسی بهمن موتور می گوید که برخی از تغییرات جزئی در بخش سیم کشی کابین فیدلیتی نیز اتفاق افتاده هست که شاید برای مشریان چندان محسوس نباشد.

فیدلیتی گیربکس جدید

حال باید منتظر ماند و دید که قیمت این مدل در بازار خودرو کشورمان چقدر تعیین خواهد شد ولی با توجه به رفع شدن نقص اصلی این خودرو (داغ کردن گیربکس)، هیچ بعید نیست که شاهد تعیین قیمتی بالاتر از مدل فعلی برای فیدلیتی با گیربکس WDCT (دوبل کلاچ خیس) باشیم.

فیدلیتی گیربکس جدید

اولین تجربه رانندگی با فیدلیتی پرایم با گیربکس دوبل کلاچ خشک؛ کراس اوور داخلی‌سازی شده بهمن موتور

مونتاژ کراس اوورهای چینی در بازار کشورمان اتفاق تازه‌ای نیست و پیشینه آن به عرضه ام وی امی X33 در حدود 1 دهه قبل باز می‌گردد٬ ولی بهمن موتور که حالا زیر مجموعه‌ای از هولدینگ عظیم کروز محسوب می‌گردد تصمیم گرفته تا با خریدن امتیاز پلت‌فرم فیدلیتی (محصولی از چری جتور) نسبت به داخلی‌سازی این محصول با تیراژ‌ بالا و قیمتی رقابتی اقدام نماید.

تصمیمی که در صورت تحقق وعده‌های قیمت گذاری می‌تواند بسیاری در معادلات را در بازار خودرو تغییر دهد.

بررسی فیدلیتی

طراحی خارجی و داخلی فیدلیتی

فیدلیتی 1 کراس اوور میان سایز محسوب می‌گردد و قرار هست در دو تیپ پنج و هفت نفره به بازار عرضه گردد.

از این رو می‌توان ابعاد و اندازه‌های بدنه آن را قابل قیاس با خودروهایی نظیر هیوندای سانتافه قلمداد کرد.

با این توصیف طراحی بدنه در نمای جلو کاملا مدرن و جذاب انجام شده و شاهد بکارگیری جلوپنجره بزرگی برای این خودرو هستیم که به شکل جذابی به چراغ های جلو متصل شده هست.

در نمای جانبی استفاده از چند خط موازی ولی نه چندان پر رنگ به ارتباط بصری بین چراغ های جلو و عقب کمک کرده‌است و در نمای عقب نیز شاهد استفاده از 1 طراحی ساده‌تر نسبت به سایز زوایا هستیم.

تست و بررسی فیدلیتی

اما در فضای کابین با توجه به استفاده از مجموعه نشانگرهای دیجیتالی و نمایشگرهای لمسی در بخش مرکزی داشبورد٬ طراحی کلی کابین بسیار مدرن و تاحدی لوکس انجام شده و شاهد تلفیق استفاده از پلاستیک با کیفیت در کنار قطعاتی با تریم براق به سبک آلومینیوم پلیش خورده هستیم.

همچینن با توجه به چرمی بودن روکش صندلی‌ها و دوخت فرمان و وجود تجهیزات و امکانات رفاهی کامل٬ جای شکایت چندانی برای سرنشینان وجود ندارد.

تست فیدلیتی

مجموعه رادارهای نقطه کور٬‌ دوربین ۳۶۰ درجه با قابلیت ضبط تمامی وقایع رانندگی٬ مجموعه سیستم‌های کمکی ترمزگیری٬ جلوگیری از عقب گرد خودرو در سربالایی‌ها و چهار کیسه هوا٬ شماری از مهمترین امکانات ایمنی این خودرو را شامل می‌شوند.

بررسی فیدلیتی

در زمینه امکانات رفاهی هم دست فیدلیتی واقعا پر هست و خریداران این خودرو می توانند طیف بسیار وسیعی از آپشن های رفاهی از سانروف پانوراما گرفته تا سیستم بازکن خودکار درب صندوق عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان برقی، صندلی برقی و...را تجربه کنند.

در واقع می توان گفت که فیدلیتی در سگمنت خود بالاترین سطح آپشن های رفاهی را ارائه می دهد و سایر خودروهای چینی که تاکنون در کشورمان عرضه شده اند (اواخر خرداد 1400) حتی در رده های قیمتی بالاتر، چنین حجمی از امکانات رفاهی را عرضه نمی کردند.

تست  و بررسی فیدلیتی

معینات فنی فیدلیتی

بهمن موتور در اقدامی حساب شده اقدام به خرید پلت فرمی کرده که تاحد زیادی جواب خود را در ایران پس داده هست.

موتور 1.5 لیتری و گیربکس دوبل کلاچ مورد استفاده بر روی فیدلیتی در واقع با موجود بر روی چری تیگو 7 مشابهت کامل دارد و این مجموعه موتور و گیربکس نیز در شرایط ایران و با توجه به شاخصه های رانندگی، ترافیک و کیفیت نامطلوب بنزین، تاحد زیادی کارایی خود را نشان داده هست.

البته به لطف تنظیم متفاوت قدرت و گشتاور تولیدی این پیشرانه نسبت به مدل مورد استفاده توسط چری اندکی افزایش یافته و به 155 اسب بخار و 230 نیوتن متر رسیده هست.

تست فیدلیتی

کسب 5 ستاره در تست تصادف و وجود سامانه های کمک رانندگی از جمله نکاتی هست که باعث راحتی خیال مشتریان از این خودرو می گردد، از این رو شکی نیست که پلت فرم مورد استفاده برای جتور از معینات مناسبی برخوردار هست.

تجربه رانندگی با فیدلیتی

اولین نکته پس از روشن کردن پیشرانه فیدلیتی، نرمی و سبک بودن فرمان هست که از مکانیزم برقی آن نشات می گیرد و بعد از افزایش سرعت به تدریج برای افزایش ایمنی، موتور برقی مقاومت بیشتری ایجاد کرده و باعت افزایش سفتی فرمان می گردد.

بررسی فیدلیتی

مد رانندگی اکونومی و اسپرت برای موتور تعریف شده که اختلاف شتاب و عملکرد قابل توجهی را ارائه می دهد که براساس آزمایش ما به حدود 1.5 ثانیه می‌رسد به شکلی که در حالت اسپرت با وجود دو سرنشین، دست یابی به سرعت یکصد کیلومتر در ساعت از حالت ایستاده ظرف 12.28 ثانیه ممکن شد ولی در همین شرایط و در حالت اکونومی شتاب گیری صفر تا صد به بیش از 13 ثانیه زمان نیاز داشت.

بررسی فیدلیتی

عملکرد فنربندی و هندلینگ فنربندی به لطف وجود آرایش مولتی لینک در محور عقب مناسب به نظر می رسد هرچند که انتخاب رینگ‌های بزرگ با سایز 20 اینچی باعث شده تا کمی از میزان بازی سیستم فنربندی کاسته گردد و در واقع با انتخاب چرخ‌های کوچکتر می‌توان کیفیت سواری با فیدلیتی را بهبود داد.

بررسی فیدلیتی

گیربکس دوبل کلاچ عملکرد قابل قبولی برای استفاده روزمره دارد و با شتابگیری سریعی را ارایه می‌دهد.

البته مکانیزم گیربکس دوبل کلاچ در شرایط رانندگی پر ترافیک و در صورت افزایش دمای کاری مجموعه‌ می‌تواند با خطاهایی مواجه گردد که امید می‌رود در مورد فیدلیتی مرتفع شده باشد.

هرچند در این تست امکان رانندگی در شرایط پرفشار و ترافیکی فراهم نبود.

بررسی فیدلیتی

ترمزهای نیز به نسبت وزن بیش از ۱.۵ تنی خودرو عملکرد قابل قبولی ارایه می‌دهد و می‌توان گفت با معینات کلی خودرو همخوانی دارد٬ ولی برای بررسی در شرایط کاری سخت (وجود بار و مسافر و در مسیر سرازیری که ممکن هست با افزایش دمای کاری ترمزها مواجه شویم)٬ نیاز به تست بیشتر وجود دارد.

قیمت و شرایط بازار فیدلیتی

پس از آنکه بهمن موتور قیمت گذاری در محدوده ۷۰۰ میلیون تومان را برای فیدلیتی اعلام کرد، این خودرو ناگهان در بازار خرید و فروش مورد توجه واسطه گران واقع شد و همین عامل باعث شد تا قیمتی در حدود 1.2 الی 1.3 میلیارد تومان برای بهمن فیدلیتی در بازار تعریف گردد.

فیدلیتی بررسی

بازار خودرو بهمن موتور کپی لینک
مقالات و اخبار مرتبط
کدام خودروهای فرسوده‌  سهمیه بنزین  می‌گیرند؟  گرانترین وانت صفر کیلومتر بازار ایران؛ معرفی کپی چینی فورد F150 و دوج رم توسط بهمن موتور ادامه زیان ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو در پی قیمت گذاری دستوری افزایش قیمت خودروهای داخلی در بازار+ جدول گرمکن صندلی خودرو چگونه کار می‌کند؟ + مشکلات رایج و راهکار حل آن
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
expire expre expire expre | ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

کپی کاری کلاه برداری بهمن چاخان آشغال های چینی رو میارن به ملت بندازن

0
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: سعید حسینی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129842 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 5044 5 شبانه روز پیش