اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی پیشرفت برنامه هسته‌ای تهران اسرائیلی‌ها را عازم کاخ سفید می‌کند ...
پیشرفت برنامه هسته‌ای تهران اسرائیلی‌ها را عازم کاخ سفید می‌کند
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-36284

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، وبگاه آکسیوس مدعی شده احتمالا مقامات اسرائیلی برای گفتگو در مورد ایران و عربستان سعودی به کاخ سفید سفر کنند.

چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی به آکسیوس گفته‌اند انتظار می‌رود ران درمر، وزیر امور استراتژیک اسرائیل و تزاچی هانگبی، مشاور امنیت داخلی این رژیم، هفته آینده برای گفتگو در کاخ سفید به واشنگتن سفر کنند، چرا که نگرانی‌های این رژیم پیرامون پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران افزایش یافته و ایالات متحده به دنبال فشار برای توافق بر سر عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان سعودی هست.  

این در حالی هست که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر،  اسرائیل که حدود پنج ماه پیش دوباره قدرت را در دست گرفت، تاکنون دعوت نامه‌ای برای دیدار با جو بایدن در کاخ سفید دریافت نکرده هست. بایدن در اواخر ماه مارس گفت که قصد ندارد در آینده نزدیک نتانیاهو را به کاخ سفید دعوت کند و از ایشان خواسته تا از طرح خود برای  اصلاحات قضایی صرف نظر کند. 

به گفته مقامات اسرائیلی، نتانیاهو و مشاورانش امیدوارند که تعلیق طرح اصلاحات قضایی و مذاکرات با مخالفان در مورد قانون پیشنهادی بتواند به دعوت بایدن منجر گردد. اما مقامات آمریکایی می‌گویند که کاخ‌سفید تاکنون در انتظار هست تا ببیند که این مذاکرات قبل از تصمیم برای دعوت از نتانیاهو برای دیدار با بایدن به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

2

پیشنهاد نظامی بی‌سابقه واشنگتن به اسرائیل علیه ایران

مقامات آمریکایی و اسرائیلی به آکسیوس گفته‌اند که انتظار می‌رود درمر و هانگبی در اواخر هفته آینده وارد واشنگتن شوند و با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دیگر مقامات ارشد کاخ سفید و وزارت خارجه ایالات متحده دیدار کنند. موضوعات اولیه‌ای که انتظار می رود مورد بحث قرار گیرد، ایران و عربستان سعودی هست. 

یک مقام در دفتر نخست‌وزیری اسرائیل گفت که تاریخ این دیدارها تاکنون نهایی نشده هست.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید هم از تایید این مسئله خودداری کرده هست.

مقامات اسرائیلی در هفته‌های اخیر لفاظی‌های خود را در مورد نگرانی‌ها در مورد برنامه هسته‌ای ایران و احتمال حمله نظامی اسرائیل تشدید کرده‌اند. ژنرال هرزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، روز سه‌شنبه گفت غنی‌سازی اورانیوم ایران پیشرفته‌تر از هر زمان دیگری هست.

ایشان افزود اسرائیل به همین صورت از نزدیک «سایر زمینه‌های» حیاتی برای دستیابی به توان هسته‌ای را زیر نظر دارد و به تلاش‌های احتمالی تسلیحاتی [ادعایی] ایران اشاره می‌کند.

اوگفت: «چشم‌انداز تحولات منفی احتمالی وجود دارد که می‌تواند منجر به اقدام گردد...

ما توانمندی داریم و دیگران هم توانایی دارند».

هانگبی هم به طور جداگانه روز سه شنبه گفت اسرائیل امیدوار هست که بحران هسته‌ای ایران با ابزارهای غیرنظامی حل گردد، ولی ایشان تاکید کرد که اسرائیل در حال آماده شدن برای «وضعیتی هست که در آن رویارویی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود».

1

معامله بزرگ بن‌سلمان با دموکرات‌ها در راه است؟

در مقابل، 1 مقام ایرانی به الجزیره گفت اگر اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند، مسئول 1 جنگ گسترده خواهد بود.

به گفته مقام مذکور: «ما خواهان جنگ نیستیم، ولی جهان باید بداند که هیچ خط قرمزی در پاسخ ما به اسرائیل وجود نخواهد داشت».

به طور هم‌زمان، مقامات اسرائیلی به آکسیوس گفته‌اند که اسرائیل می خواهد با دولت بایدن در تلاش برای دستیابی به توافق با پادشاهی سعودی همکاری کند.

درمر چهره اصلی نتانیاهو برای این موضوع هست. همانطور که آکسیوس هفته گذشته گزارش داد، کاخ سفید امیدوار هست در شش تا هفت ماه آینده قبل از اینکه کارزار انتخابات ریاست جمهوری دستور کار کنونی بایدن را به پایان برساند، فشار دیپلماتیک برای توافق میان عربستان و اسرائیل را به انجام رساند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: عاطفه کریمی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288418 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 15507 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :