اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی وجود ۲ هزار مدرسه خیرساز نیمه‌کاره در کشور ...
وجود ۲ هزار مدرسه خیرساز نیمه‌کاره در کشور
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639601/وجود-۲-هزار-مدرسه-خیرساز-نیمه-کاره-در-کشور

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری مهر، ناصر قفلی در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که در مجتمع شهدای سلامت مشهد مقدس برگزار شد؛ اظهار کرد: دو هزار مدرسه ساخت خیّرین نیمه کاره هست که نیاز به مشارکت دولت دارد و راهکار پیشنهادی ما برای دولت فروش املاک و همیاری گرفتن از افرادی هست که تمکن مالی دارند فقط به همین تعداد خیرین بسنده نکنید و تمام را به این کار نیک دعوت کنید.

رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور گفت: با خدمت کردن به دانش آموزان در عمل از خداوند تشکر کنیم.

وی گفت: دو راه کار برای دولت مردان پیشنهاد داریم تا مشکلات آموزشی کم گردد؛ 1 فروش زمین‌های مازاد و دوم رفتن به سمت کارخانجات و کارآموزی و افرادی که تمکن مالی دارند.

قفلی گفت: تمام ما خداوند را شکر می‌کنیم ولی تشکر صرفاً زبانی فایده‌ای ندارد بلکه باید با خدمت کردن به دانش آموزان در عمل تشکر کنیم.

رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور افزود: با وجود تلاش بسیار در جهت 1 نوبته شدن مدارس، با افزایش جمعیت دانش آموزی باز هم مدارس دو نوبته شده و اگر ما این بچه‌ها را زیر پوشش نگیریم چه کسی این کار را انجام می‌دهد، به خصوص دانش آموزان افغانستانی که به کشور ما پناه آورده اند؛ باید برای تمام امکانات تحصیل را فراهم کنیم.

وی گفت: در تمام دنیا هنرستان‌ها با ارتباط با کارخانه‌ها از امکانات آن‌ها استفاده می‌کنند و در قبال آن کار آموز می‌پذیرند که بهترین فرصت برای کمک به هنرستان‌ها، آموزش و پرورش و دانش آموزان هست.

قفلی بیان کرد: در خراسان رضوی ۷۰ درصد مدارس را خیرین عزیز طراحی اند ولی باز هم می بینم سرانه آموزشی در برخی مناطق در پایین‌ترین حد خود قرار دارد که این قابل قبول نیست و نیاز به همیاری بیش از پیش شما عزیزان و سایرین دارد.

ایثار خیّرین مدرسه ساز 1 مسئله تربیتی است

امیر شوشتری، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در ادامه اظهار کرد: ایثار خیّرین مدرسه ساز 1 مسئله تربیتی هست.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز گفت: خدا را شاکریم برای اینکه به ما عنایت کرد تا در این جمع حضور داشته باشیم.

وی بیان کرد: بعد از تعطیلی کرونا یکی از بزرگترین مسائل تربیتی حضور خیّرین و کار ایثارگرانه آن‌ها هست که شرایط تحصیل بهتر را به دانش آموزان اهدا می‌کنند و خداوند خیر و برکت آن را به مال و جان شما عنایت می‌کند.

شوشتری با اشاره به اینکه خراسان رضوی پر جمعیت ترین استان کشور است؛ گفت: در چشم انداز ۱۴۰۴ حدود دو هزار کلاس دیگر حداقل در دو سال آینده باید طراحی گردد و نیاز اولیه این کار وجود زمین هست که نیاز به همکاری ارگان‌های دولتی و مشارکت خیّرین مدرسه ساز دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: تصمیم بر افزایش ظرفیت‌های درآمدزایی آموزش و پرورش است، این مجوزها با همکاری شهرداری پیش بینی شده تا بتوانیم برای نوسازی مدارس کمکی در کنار کمک خیرین باشیم.

وی گفت: در بعضی از مناطق سرانه فضای آموزشی کمتر از 1 متر مربع هست که سبب تراکم دانش آموزان و کمبود فضای فیزیکی و اجبار استفاده از دو شیفت شده هست و نیاز به یاری خیّرین گرانقدر و نیک اندیش دارد.

آمادگی در خراسان رضوی با همت خیرین برای حل مشکلات مدارس وجود دارد

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: با همت خیرین آمادگی در استان برای حل مشکلات مدارس وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: امسال حدود ۱۰۰ هزار اتباع دانش آموز در استان وجود دارند که پناهنده به نظام اسلامی شده اند و نگاه پناهگاه گونه آن‌ها ما، وظیفه‌ای که در قبال آن‌ها داریم را نشان می‌دهد و آن‌ها را چون شهروندان نظام اسلامی می‌پذیریم.

وی ادامه داد: در تکمیل سرانه آموزشی آموزش و پرورش در مشهد در پایین‌ترین رتبه‌ها قرار داریم که در راستای عدالت آموزشی عدالتی نیاز به همتی مضاعف دارد.

نظری بیان کرد: بر آن هستیم سازوکاری فراهم گردد تا تمام مردم بتوانند در امر ساخت مدارس ولو با کمترین سرمایه‌ها مشارکت کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: با بسیج توانمندی خیرین مدرسه ساز تحت عنوان تحول، در دستور کار ما و دولت قرار دارد تا این وظیفه خطیر را با عنایت امام رضا علیه السلام انجام دهیم.‌

وی گفت: با مشارکت منابع و ظرفیت خیرین برآنیم تا به هدف و نتیجه مطلوب برسیم و این قرارگاه جهادی باید در اداره کل آموزش و پرورش استان شکل بگیرد تا بتوانیم ظرفیت‌ها را متمرکز کنیم و اقدامات گسترده ای برای حل این چالش‌ها صورت پذیرد.

ساخت ۵ هزار پروژه توسط خراسان رضوی

به همین صورت در این مراسم رفعتی، رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی نیز اظهار کرد: در این جشنواره به شکرانه حضور خیرین مدرسه ساز در سایه امام رضا علیه السلام تلاش می‌کنیم این سنت حسنه را به نسل‌های بعد انتقال دهیم.

رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی ضمن یادبود از خیرین تازه در گذشته گفت: مشکلات فراوانی که به ویژه در حاشیه شهر مشهد مشاهده می‌گردد نیاز به همکاری بیشتر در این خصوص دارد.

از مدارس تخریبی گرفته تا کمبود فضای آموزشی دانش آموزان، شایسته فرزندان این استان نیست و نیاز به 1 همت تازه دارد.‌

وی با بیان اینکه خیرین ۵ هزار پروژه در استان طراحی و به دانش آموزان تحویل داده اند؛ افزود: امید هست در رسیدگی به دانش آموزان در امر مدرسه یاری، تلاش و کار فراوانی که شروع شده ادامه و افزایش یابد.

امروز مدرسه یاری کم از مدرسه سازی نیست.

رفعتی بیان کرد: مجمع خیرین تلاش نموده تا سرمایه‌های خیرین در جای مناسب و به جا هزینه گردد و به آموزش و پرورش گفته شده مکان یابی انجام دهند و مناطق نیازمند به خیرین مدرسه ساز معرفی گردد.

رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی در پایان گفت: انتظار داریم در تخصیص به موقع و کافی در تکمیل پروژه‌ها اهتمام صورت گیرد تا شاهد دلسردی خیرین نباشیم، به همین صورت در تغییر نام مدارس خیّرساخت تلاش لازم را داشته باشند.

google rating | reviews
4.7 ستاره - 1270 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: شمیم عارفان »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210081 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 7470 2 شبانه روز پیش