اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی واکنش رهبر کریمه به ادعای کشته شدن شماری از مستشاران ایرانی در این شبه‌جزیره ...
واکنش رهبر کریمه به ادعای کشته شدن شماری از مستشاران ایرانی در این شبه‌جزیره
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://spnfa.ir/20221125/واکنش-رهبر-کریمه-به-ادعای-کشته-شدن-شماری-از-مستشاران-ایرانی-در-این-شبهجزیره-13498417.html

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی آکسیونوف گفت: "فوق العاده مزخرف هست .

به سختی می توان گفت که این چیست: تاثیر مشروب خواری، مواد مخدر، اسکیزوفرنی یا حماقت معمولی که مخاطبان غربی را هدف گرفته که با خوشحالی به هر قصه و افسانه ای از رژیم کی یف گوش می دهند.هر چه صندلی که این رژیم روی آن می‌نشیند بیشتر تکان بخورد، این داستان‌ها فوق‌العاده‌تر و با خیال پردازی بیشتری خواهند بود."پبشتر دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، مدعی "کشته شدن شماری از مستشاران ایرانی در شبه‌جزیره کریمه" شده بود.

الکسی دانیلوف ادعا کرد نیروهای ایرانی برای کمک به نظامیان روسیه به‌منظور به‌کارگیری پهپادهای شاهد-۱۳۶ در کریمه حضور دارند و شماری از آنها در این منطقه جان خود را از دست داده‌اند.این مقام ارشد امنیتی اوکراین افزود: "هر ایرانی که با روس‌ها در مناطق اشغال‌شده همکاری کند، هدف قرار خواهد گرفت".کشورهای غربی ادعا می کنند که ایران در حال حاضر هواپیماهای بدون سرنشین برای عملیات نظامی در اوکراین به روسیه می دهد.

مسکو و تهران چنین اتهاماتی را رد کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران گفت که تهران چند ماه قبل از آغاز عملیات ویژه در اوکراین پهپادهایی را برای روسیه تامین کرده هست.

وی به همین صورت از عدم امکان دیدار تهران با کی یف در مورد پهپادها به دلیل غیبت طرف اوکراینی خبر داد.گزارش و تحلیلامیرعبداللهیان: اوکراین مدرکی برای پهپاد ارائه نکرد23 نوامبر, 15:53امیر سعید ایروانی، نماینده ایران در سازمان ملل متحد پیشتر به خبرنگاران گفت که تهران قاطعانه ادعاهایی مبنی بر انتقال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده در درگیری در اوکراین را رد می کند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اطلاعات جدید رسانه‌های آمریکایی مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به طرف روسی برای استفاده در درگیری های نظامی در اوکراین را تکذیب کرد.

ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موضوع خرید پهپادهای جنگی روسیه از ایران به طور مصنوعی در رسانه های آمریکایی مطرح شده هست.سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه پیشتر گفته بود: کشورهای غربی برای استتار شکست خود در اجرای توافق هسته ای، روسیه و ایران را متهم به همکاری ادعایی در زمینه تامین پهپادها می کنند، ولی هیستری آنها نشان می دهد که روند فکری دردناکی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا در مورد آینده برجام در جریان هست.

وی تاکید کرد که اتهامات کشورهای غربی در مورد تحویل پهپادهای ایرانی، بی اساس هست و با این کار آنها تلاش می کنند تحویل غیرقانونی تسلیحات خود به کی یف را توجیه کنند.
google rating | reviews
4.8 ستاره - 1249 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: نادر حسین پور »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210155 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 8837 2 شبانه روز پیش