اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی هلیکوپتر «نبوغ» ناسا کوتاه‌ترین سفر خود در مریخ را با موفقیت انجام داد ...
هلیکوپتر «نبوغ» ناسا کوتاه‌ترین سفر خود در مریخ را با موفقیت انجام داد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://digiato.com/article/2022/11/25/ingenuity-shortest-flight-martian-aviation-history

هلیکوپتر نبوغ (Ingenuity) ناسا اخیراً 1 پرواز «کوتاه ولی مهم» را انجام داده که تمام آن فقط 18 ثانیه طول کشیده است، یعنی حتی 13 ثانیه کوتاه‌تر از اولین پرواز آن روی سیاره سرخ که فروردین سال گذشته انجام شده بود.

با اینکه پرواز Ingenuity بسیار کوتاه بوده، ولی موفقیت آن در فاصله حدود 5 متری زمین دو قابلیت جدید و مهم هلیکوپتر ناسا را آزمایش کرد: اجتناب از خطر در هنگام فرود و استفاده از نقشه‌های دیجیتال ارتفاع برای کمک به ناوبری.

«جاشوا اندرسون» از آزمایشگاه پیش‌رانش جت (JPL) ناسا که بر این ماموریت نظارت دارد، در پستی در مورد آخرین پرواز هلیکوپتر توضیح داد:

«Ingenuity به عنوان 1 اثبات تجربی و عملی فناوری توسعه یافته و برای عملیات روی مریخ سطوح صاف و هموار طراحی شده هست.»

همانطور که Ingenuity در کنار مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا به کاوش‌های خود در دهانه جیزرو مریخ ادامه می‌دهد، هر دو آن‌ها بیشتر از قبل با زمین‌های چالش برانگیزی مواجه می‌شوند که تیم عملیاتی JPL انتظار آنها را نداشته هست.

آزمایش نرم‌افزار جدید نبوغ توسط ناسا

هلیکوپتر نبوغ

نرم‌افزار جدید اجتناب از خطر باعث می‌گردد تا هلیکوپتر از دوربین ناوبری رو به پایین خود برای شناسایی ایمن‌ترین محل برای فرود استفاده کند و به همین صورت به آن اجازه می‌دهد تا با خیال راحت در میان زمین‌های صخره‌ای فرود بیاید.

اندرسون در این رابطه توضیح می‌دهد:

«در پروازهای قبلی، خلبانان Ingenuity باید نقاط فرودی عاری از هر گونه سنگ یا موانع دیگر که می‌تواند در هنگام فرود به وسیله نقلیه آسیب برساند را پیدا کنند.

دهانه جیزرو 1 مکان صخره‌ای است، بنابراین پیدا کردن 1 نقطه فرود امن در آن کار دشواری بوده هست.»

تیم مسئول نبوغ در ناسا اکنون قصد دارد از نتایج این پرواز کوتاه و ساده برای انجام آزمایش‌های پیشرفته‌تر با قابلیت‌های جدید استفاده کند.

کوتاه‌ترین پرواز Ingenuity در 23 نوامبر انجام شده که سی‌و‌چهارمین پرواز این هلیکوپتر کوچک محسوب می‌گردد.

طولانی‌ترین پرواز آن تاکنون 169.5 ثانیه طول کشیده که در آگوست سال 2021 انجام شده هست.

مریخ ناسا کپی لینک
مقالات و اخبار مرتبط
منشا پوسته مریخ می‌تواند به طور غافلگیرکننده‌ای پیچیده باشد ناسا: انسان‌ها می‌توانند در سال 2030 روی ماه زندگی و حتی کار کنند کپسول اوریون ناسا با عبور موفق از کنار ماه، تصویری بی‌نظیر از زمین و قمر آن منتشر کرد دانشمندان احتمالاً معمای خطوط عجیب سطح فوبوس، قمر مریخ را حل کردند مأموریت آرتمیس 1 ناسا تصویر سیاه‌وسفید حیرت‌انگیزی از زمین منتشر کرد
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
google rating | reviews
4.7 ستاره - 1272 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: سارا اسماعیلی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210247 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 4713 2 شبانه روز پیش