اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی قوه قضاییه به دنبال توسعه صلح و سازش در پرونده‏‌های قضایی است ...
قوه قضاییه به دنبال توسعه صلح و سازش در پرونده‏‌های قضایی است
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5691564/قوه-قضاییه-به-دنبال-توسعه-صلح-و-سازش-در-پرونده-های-قضایی-است

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری مهر جلسه کارگروه مرکزی تفاهم نامه قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه، تعدادی معاونان ستادی و مقامات قضائی، وزیر دادگستری و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدا جلسه، مدیرکل امور مجلس قوه قضائیه گفت: در پی صدور دستورات معاون اول قوه قضائیه، در تمام استان‌ها کارگروه مرکزی تفاهم نامه قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی تشکیل و اقدامات لازم در خصوص اجرای مفاد این کارگروه انجام شده هست.

پیرزاده گفت: در این جلسات که در استان‌های کشور برگزار شده است، موضوعات مختلفی مورد بحث طرفین و اعضای کارگروه قرار گرفت که از جمله موارد بحث شده در این جلسات می‌توان به مشکلات بودجه، کمبود ساختمان کارکنان قضائی، بهبود وضعیت کارکنان قضائی، مشکلات زندان‌ها، اصلاح قوانین، استفاده از متعمدان در توسعه صلح و سازش، فعال شدن واحدها و کارگاه‌های تولیدی، رفع موانع تولید و احیای حقوق عامه و … اشاره کرد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب، بیان کرد: با وضعیت بودجه فعلی مدیریت قوه قضائیه بسیار دشوار هست و انتظار ما از دولت و مجلس اختصاص همان مبالغی هست که در قانون تعیین شده هست.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در سال جاری تعداد قابل توجهی کارمند استخدام کردیم باید سال آینده به آن‌ها حقوق دهیم و انتظار می‌رود دولت و مجلس همکاری کنند تا حقوق این اشخاص به موقع پرداخت گردد.

وی افزود: رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور با افزایش بودجه قوه‏ قضائیه موافق می باشند ولی فرآیند تنظیم بودجه و تصویب و تخصیص آن به نحو مطلوب عمل نمی‌گردد و ضرورت دارد تمام به قانون احترام بگذارند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق تصریح کرد: ما بدنبال توسعه صلح و سازش و استفاده از ظرفیت‌های مردم و معتمدان مجلس برای حل و فصل اختلافات هستیم و درخواست داریم لایحه قانون شورای حل اختلاف هرچه سریع‌تر تصویب گردد.

لزوم بررسی وضعیت معیشت قضات در بودجه سال ۱۴۰۲

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت معیشت قضات در شهر تهران بسیار بد هست حال انتظار داریم که 1 قاضی به درستی و با آرامش به اقدامات محوله خود سایه عمل بپوشاند.

وی افزود: باید وضعیت معیشت قضات سراسر کشور در بودجه سال آینده مطرح گردد.

در ادامه جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه در خصوص بودجه قوه قضائیه در سال ۱۴۰۲ و مباحث مرتبط با آن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: علیرضا حسن آبادی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1237383 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 20356 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :