اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی قوانین گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا به همکاری با دیگر کشورها خللی وارد نمی کند ...
قوانین گمرکی اتحادیه اقتصادی اوراسیا به همکاری با دیگر کشورها خللی وارد نمی کند
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://spnfa.ir/20230525/قوانین-گمرکی-اتحادیه-اقتصادی-اوراسیا-هماهنگ-است-و-به-همکاری-با-دیگر-کشور-ها-خللی-وارد-نمی-کند-16180892.html

گزارشگر اسپوتنیک در این مصاحبه خصوصی سوالاتی را مطرح کرد که آیا تحریم های غرب می تواند به اتحادیه در بخش گمرک آسیب برساند یا خیر؟ ولادیمیروف در پاسخ گفت : مقررات گمرکی یکی از معدود حوزه هایی در اتحادیه اوراسیا هست که در آن لازم هست نه در مورد هماهنگ سازی قوانین، بلکه در مورد مقررات یکپارچه گمرکی صحبت گردد.

برای ایجاد 1 سیستم منعطف مقررات گمرکی، طیف گسترده ای از قدرت های خلاقانه به کمیسیون اقتصادی اوراسیا منتقل شده هست.

به عنوان مثال، به عنوان بخشی از اجرای این اختیارات، از امروز، اوراسیا حدود 150 قانون برای تنظیم روابط حقوقی گمرکی تدوین و تصویب کرده هست.

به عنوان نمونه می توانم تصمیمات کمیسیون اقتصادی اوراسیا را در مورد ایجاد فرم های اظهارنامه گمرکی، اسناد گمرکی و نحوه تکمیل آنها اشاره کرد.

گزارشگر اسپوتنیک در ادامه پرسید که قوانین اتحادیه اقتصادی اوراسیا در زمینه گمرک تا چه حد مانع همکاری با سایر کشورها می گردد؟ آیا چشم‌اندازی برای هماهنگ‌ سازی قوانین وجود دارد تا امکان همکاری بدون مانع با کشورهایی که عضو اتحادیه اوراسیا نیستند را فراهم کند؟ ولادیمیروف گفت : قانون اتحادیه اوراسیا به هیچ وجه مانع همکاری گمرکی با سایر کشورها نمی گردد.

یعنی ما هیچ مانعی نمی بینیم.

البته بهبود کارایی روابط تجاری مستقیماً با ایجاد 1 چارچوب نظارتی منعطف مؤثر مرتبط هست که ابزارهای قانونی آن قبل از هر چیز، تعادل منافع بین تجارت و نهادهای نظارتی دولتی را تضمین می کند.

من می خواهم بگویم که مطابق با فصل 49 قانون گمرکی اتحادیه اوراسیا، مقامات گمرکی کشورهای عضو می توانند تعامل و همکاری اطلاعاتی را مستقیماً در داخل اتحادیه و با خدمات گمرکی سایر کشورها انجام دهند.

برگزاری دومین مجمع اقتصادی اوراسیا در مسکو با حضور ایران + ویدئودیروز, 12:57سوال بعدی گزارشگر اسپوتنیک در مورد چالش های فعلی در زمینه قوانین گمرکی برای کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا بود .

ولادیمیروف در پاسخ گفت : احتمالاً در اینجا این سؤال را باید به دو بخش تقسیم کرد.

نخست، در شرایط فشار تحریم‌ها، این سوال مطرح می‌گردد که باید اقدامات به موقع برای تضمین پایداری اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا انجام گردد.

در سال گذشته، بلوک گمرکی ما تصمیماتی اتخاذ کرد که اول از همه، ساده‌سازی تشریفات گمرکی، ساده‌سازی و کوتاه‌تر کردن زمان ورود کالاهایی به گردش تجاری تجاری که به قلمرو اتحادیه اقتصادی اوراسیا وارد می‌شوند و...

بر این اساس، هزینه های زمانی و مالی برای شرکت کنندگان در فعالیت های اقتصادی خارجی کاهش می یابد.

در مورد بخش دوم این سوال، من می خواهم بلافاصله یادآوری کنم که ما امروز در چارچوب جهت گیری های استراتژیک کار می کنیم و این توسعه یکپارچگی اتحادیه اقتصادی اوراسیا هست.

یکی از شروط اصلی برای این امر بهبود مدیریت گمرکی در اتحادیه اقتصادی اوراسیا هست.

در عین حال، جهت‌های اصلی، اول از همه، گسترش و استفاده از فناوری‌های دیجیتال پیشرفته برای اطمینان از انجام عملیات خودکار گمرکی بدون مشارکت مقامات گمرکی هست.

ایشان افزود : یکی دیگر از حوزه هایی که می خواهم به آن اشاره کنم، مقررات تجارت فرامرزی اینترنتی هست.

جهت سوم، ارائه استانداردهای یکسان برای عملیات گمرکی برای اظهارنامه و کنترل گمرکی هست.

علاوه بر این، من می خواهم توجه را به 1 حوزه جلب کنم که به طور مستقیم مرتبط است، با فعالیت های بین المللی.

برای اطمینان از عملکرد سیستم یکپارچه ترانزیت گمرکی ما اکنون به طور فعال روی آن کار می کنیم.

ما در حال کار بر روی 1 پیش نویس معاهده بین المللی در مورد سیستم یکپارچه ترانزیت اتحادیه گمرکی هستیم که در آن قصد داریم از جمله رویکردهای مربوط به امکان پیوستن به سیستم یکپارچه ترانزیت گمرکی برای کشورهایی که عضو اتحادیه نیستند را تعریف کنیم.
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: سارا اسماعیلی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288607 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 24104 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :