اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی ضرورت ایجاد زمینه برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی ...
ضرورت ایجاد زمینه برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639121/ضرورت-ایجاد-زمینه-برای-بهبود-فعالیت-های-رسانه-ای-و-روابط-عمومی

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی وحید قربانی در نشست صمیمی مدیران روابط عمومی عنوان کرد: نقاط قوت و ضعف روابط عمومی سازمان‌های تابعه وزارت خانه را به صورت کلی و با نگاهی عادلانه خواهیم سنجید و در بازه ۳ ماهه واحدهای برتر و پرتلاش را معرفی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در 1 جنگ رسانه‌ای هستیم و این جنگ نیاز دارد تا تمام پای کار بایستیم و از برخی ملاحظات دوری کنیم تا در این جنگ بازنده نشویم.

قربانی با بیان اینکه رصد و پایش عملکرد تمام استان‌ها به صورت جدی و تخصصی صورت خواهد گرفت، گفت: عملکرد هر استان و سازمان را با توجه به بضاعت و ظرفیت‌های موجود در اختیارشات ارزیابی خواهیم کرد.

سرپرست اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: عملکرد شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان برای ما ارزش بسیار بالایی دارد و عملکرد صحیح و دقیق آن می‌تواند بار بزرگی را از دوش وزارت خانه بردارد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا ظرفیت‌های ذهنی مردم اقناع گردد، ادامه داد: این شورا زمانی موفق خواهد شد که به صورت جدی به آن اهتمام ورزیده گردد و تمام مدیران ذیل آن ظرفیت‌های خود را برای استفاده سایر سازمان‌ها در اختیار آنها قرار دهند.

سرپرست اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به موضوع نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص مسکن ما تکلیف بزرگی در این حوزه داریم؛ بخش عظیمی از این تکالیف بر عهده بخش فنی وزارت خانه بوده و اسیر فعالیت‌های در حوزه اقناع افکار عمومی بر عهده روابط عمومی‌ها هست.

قربانی با اشاره به جلسه اخیر شورای اطلاع رسانی هیأت دولت خاطرنشان کرد: در روزهای آتی بخشنامه‌ای از سوی اطلاع رسانی هیأت دولت به روابط عمومی وزارت خانه‌ها ابلاغ خواهد شد تا به این منظور وزارت خانه‌ها مکلف شوند بخشی از بودجه تعیین شده برای پروژه را تحت عنوان پیوست رسانه‌ای جهت بهره برداری روابط عمومی در نظر بگیرند.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر ارتباط با مردم گفت: مردمی بودن تکلیف و وظیفه ماست و باید در این خصوص از تمامی امکانات خود استفاده کنیم.

ضرورت ایجاد زمینه برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی

در جریان این نشست یوسف زاده مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تقدیر و تشکر از فعالیت روابط عمومی‌های سازمان‌های تابعه در سطح استان گفت: دغدغه‌های روابط عمومی‌ها در خصوص ایجاد بسترهای لازم برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌هایشان کاملاً درست و قابل قبول هست و ما نیز به عنوان مدیران مجموعه‌های استانی باید زمینه را برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید فعالیت‌های سازمان‌های خود را نشان دهند بیان داشت: ایجاد بارقه‌های امید در دل مردم با انتشار فعالیت‌های سازمان‌های مختلف توسط روابط عمومی‌ها صورت می‌گیرد به شرطی که آن سازمان کاری کرده و حرفی برای گفتن داشته باشد.

یوسف زاده ادامه داد: ما و همکارانمان در حوزه فنی در تلاشیم تا ماموریت‌هایی که به ما محول می‌گردد را به گونه‌ای انجام دهیم که مردم از عملکرد ما ناامید نشوند.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تخصص در حوزه ارتباط با مردم بسیار مورد اهمیت است، تصریح کرد: افرادی که سواد گفتمان با مردم را بلد نیستند نباید در نوک پیکان خدمت قرار بگیرند.

آموزش نیروی انسانی در حوزه روابط عمومی باید به صورت جدی مدنظر قرار گیرد

در ادامه این نشست نصر سرپرست اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار داشت: در حوزه تجهیزات دغدغه همکاران قابل درک هست که در این خصوص اقداماتی با پیگیری مدیرکل استان در حال انجام هست.

وی بابیان اینکه آموزش نیروی انسانی در حوزه روابط عمومی باید به صورت جدی مدنظر قرار بگیرد، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای همکاران در حوزه روابط عمومی یکی از خواسته‌های ما از حوزه روابط عمومی وزارت خانه هست.

نصر با اشاره به مقوله بودجه خاطرنشان کرد: تعیین و تعریف ردیف بودجه در برنامه‌های کلی که در وزارت خانه مورد تصویب قرار می‌گیرد از جمله مهم‌ترین مسائل حوزه کاری ما برشمرده می‌گردد.

سرپرست اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی ادامه داد: سرعت یکی از اساسی‌ترین مقوله‌های کار رسانه بر شمرده می‌گردد بنابراین باید پیش نیازهای ابتدایی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های روابط عمومی ایجاد گردد.

روابط عمومی‌ها نیازمند پشتیبانی و حمایت کامل می باشند

در این نشست جعفری مدیرروابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد با بیان اینکه امروز روابط عمومی‌ها نیازمند پشتیبانی و حمایت کامل می باشند گفت: برای تولید 1 محتوای رسانه‌ای با کیفیت نیازمند تجهیزاتی هستیم که بتواند نیازهای ابتدایی ما را در زمینه تولیدات رسانه‌ای برآورده کند.

مدیرروابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در فرودگاه مشهد خاطرنشان کرد: قطعاً باید توجه به تمامی روابط عمومی‌های سطح کشور صورت بگیرد ولی قطعاً فرودگاه مشهد با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه موجود در آن نیازمند توجه جدی هست.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد فضای کار موجود ولی بودجه کافی در اختیار نیست گفت: در حوزه فرهنگی میزان بودجه به قدری کم هست که نمی‌توان با آن به تمامی وظایف محوله در حوزه فرهنگی به صورت کامل پرداخت.

جعفری با تاکید بر اینکه بسیاری از روابط عمومی‌ها با استفاده از هنر و مهارت خود معضل کمبود بودجه را پشت سر می‌گذارند گفت: روابط عمومی‌ها خود را موظف به اطلاع رسانی دقیق، شفاف و سریع می‌دانند ولی برای انجام این وظیفه نیاز به امکاناتی دارند.

حضور اشخاص غیرمتخصص در برخی از بخش‌های روابط عمومی سبب رنجش نیروهای متخصص است

در ادامه این نشست حسین نژاد مدیر روابط عمومی شهر جدید بینالود اظهار داشت: فعالیت‌های بسیاری خوبی توسط سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه عمرانی شکل می‌گیرد ولی در نظر نگرفتن بودجه خاص برای به تصویر کشاندن عملیات اجرایی و پروژه‌های در دست سبب شده تا مردم با بخش کمتری از فعالیت‌های این وزارت خانه آشنا شوند.

وی عنوان کرد: مدیران ما در حوزه‌های عمرانی به دنبال فعالیت‌هایی می باشند که به صورت فیزیکی رخ داده و قابل مشاهده باشد در صورتی که اگر صدها ساختمان نیز طراحی گردد ولی نتوانیم آنها را به مردم نشان دهیم عملاً در این کار شکست خورده ایم.

وی با بیان اینکه جایگاه سازمانی برای بسیاری از مدیران روابط عمومی همچنان در نظر گرفته نشده هست گفت: امروز حضور اشخاص غیرمتخصص در برخی از بخش‌های روابط عمومی سبب رنجش نیروهای متخصصی هست که تلاش می‌کنند تا فعالیت حرفه‌ای از خود برجای بگذارند.

وی با انتقاد از نگاه برخی مدیران به شهر جدید بینالود گفت: در بسیاری از سفرهای مدیران کشوری به استان خراسان رضوی ما شاهد آن هستیم که تمامی توجهات به سوی سایر مناطق می‌باشد این در صورتی هست که در شهر جدید بینالود نیز ما از تمامی ظرفیت‌های خود برای پیشرفت و توسعه استفاده کرده ایم.

بسیاری از مدیران و وزرا در خصوص بهبود وضعیت روابط عمومی‌ها قول‌هایی دادند و هیچ خبری نشد

در ادامه این نشست فرهی مدیر روابط عمومی آزمایشگاه مکانیک خاک اظهار داشت: در روابط عمومی دارای مسئولیت هستیم ولی تاکنون جایگاه نداریم.

وی با بیان اینکه روابط عمومی بازوی اصلی مدیران سازمان‌ها می باشند گفت: بسیاری از مدیران و وزرا در خصوص بهبود وضعیت روابط عمومی‌ها قول‌هایی دادند و هیچ خبری نشد ولی امیدواریم مدیران کنونی در خصوص بودجه روابط عمومی‌ها تصمیم جدی بگیرند.

در ادامه این نشست طی حکمی از سوی وحید قربانی سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، نصر به عنوان رئیس هماهنگی ارتباطات و اطلاع رسانی و قرارگاه رسانه‌ای نهضت ملی مسکن راه و شهرسازی استان خراسان رضوی منصوب شد.

در پایان سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی در محل استانداری خراسان رضوی حضور و با مصطفی حافظی مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.

google rating | reviews
4.7 ستاره - 1326 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: نازنین شمس »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129754 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 14481 3 شبانه روز پیش