اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی شتاب توانمندسازی و پیشرفت زنان در ایران ...
شتاب توانمندسازی و پیشرفت زنان در ایران
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639153/شتاب-توانمندسازی-و-پیشرفت-زنان-در-ایران

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، علی اکبر متکان دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در نشست توانمندسازی زنان برای آینده‌ای پایدار اظهارداشت: زنان نقش‌های مهمی در سطح جامعه دارند و در حال حاضر هم بیش از ۸۸ درصد از همکاران ما در یونسکو زنان می باشند.

وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی حضور زنان در جامعه پررنگ‌تر شده است، گفت: فعالیت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و … در میان زنان پس از انقلاب شتاب گرفته ولی آن طور که باید این موضوعات در سطح جهانی و بین المللی دیده نشده هست.

متکان با تأکید بر اینکه باید سامانه‌ای در مورد نقش زنان در نظام جمهوری اسلامی راه اندازی گردد و فعالیت‌های زنان در مقایسه با زنان سایر کشورهای منطقه و جهان به مردم سراسر دنیا ارائه گردد، تصریح کرد: لازم هست هر چه بیشتر توانمندی‌های زنان به صورت وسیع ارائه گردد.

وی گفت: دنیای غرب با تبلیغات منفی وضعیت زنان ایران را بد و سیاه نشان داده هست و ما نیاز داریم سیمای زن در جمهوری اسلامی را منعکس کنیم.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران خاطرنشان کرد: وضعیت زنان در میان کشورهای منطقه و سطح بین المللی حائز اهمیت هست و باید هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

متکان گفت: پروژه‌ای برای ایجاد سامانه ویژه در مورد وضعیت زنان ایرانی باید تهیه گردد تا در اختیار مجامع بین المللی و ایرانیان خارج از کشور و نهادهای مردمی قرار گیرد تا ترسیم درستی از وضعیت زنان ایرانی بر مبنای واقعیت نشان داده گردد.

وی تأکید کرد: هدف اصلی یونسکو در ایران فعالیت‌های کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، ارتباطات، علوم و آموزش هست و ۵ وزارتخانه علوم، امور خارجه، آموزش و پرورش، ارشاد، گردشگری و میراث فرهنگی، به همین صورت هفت شخصیت فرهنگی و سیاسی کشور، شورای عالی یونسکو را تشکیل می‌دهند.

وی اعلام کرد: در بهمن ماه همایش بین المللی با همکاری دفتر منطقه‌ای با بحث زنان دانشمند منطقه به طور تخصصی با موضوع زنان و دختران دانشمند خواهیم داشت که ان شاءالله نتایج مثبتی را شاهد خواهیم بود.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: دکتر محسن حسن پور »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129725 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 19857 6 شبانه روز پیش