اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی شبیه سازی دریافت نخستین «پیام بیگانه» از مریخ توسط دانشمندان ...
شبیه سازی دریافت نخستین «پیام بیگانه» از مریخ توسط دانشمندان
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/science/astronomy/astronomy1402030249.html

شبیه سازی دریافت نخستین «پیام بیگانه» از مریخ توسط دانشمندان مریخ,شبیه سازی دریافت نخستین پیام بیگانه از مریخ توسط دانشمندانزمین نخستین «پیام بیگانه» را از مریخ دریافت می‌کند.

دانشمندان قرار هست نخستین پیام بیگانه را به صورت 1 سیگنال از مریخ شبیه سازی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، «مؤسسه ستی» (SETI Institute) قرار هست 1 سیگنال رمزگذاری شده را از 1 فضاپیما که به دور سیاره سرخ می چرخد، به سه تلسکوپ بزرگ در سیاره ما ارسال کند.

به گفته پژوهشگران، ایده این هست که دانشمندان برای تجربه عمیقا دگرگون کننده ای آماده شوند که هنگام تماس گرفتن موجودات فضایی (Aliens) با ما، برای تمام نوع بشر رخ خواهد داد.

می دانیم که حدود پنج تا ۲۰ دقیقه طول میکشد تا 1 سیگنال رادیویی از زمین به مریخ برسد ولی این گروه پژوهشی، جزئیات کلیدی شبيه سازي خود را از جمله نوع سیگنال و مواردی که شامل آن می گردد، مخفی نگه می دارند.

مخفی کاری به این دلیل هست که انتقال سیگنال رمزگذاری شده با عموم مردم به اشتراک گذاشته خواهد شد تا آن ها نیز در رمزگشایی کمک کنند.

مدارگرد مریخ متعلق به «آژانس فضایی اروپا» (ESA)، پیام رمزگذاری شده را در روز چهارشنبه ساعت سه بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۲۲:۳۰ به وقت تهران) انتقال خواهد داد و زمین آن را ۱۶ دقیقه بعد و پس از طی کردن ۱۸۰ میلیون مایل در فضا، دریافت خواهد کرد.

پس از ارسال سیگنال، دانشمندان آنرا پردازش خواهند کرد و برای رمزگشایی در دسترس عموم قرار خواهند داد.

این سیگنال توسط «مدارگرد ردیابی گاز» (TGO) پروژه «اگزومارس» (ExoMars) به زمین ارسال خواهد شد که جو مریخ (Mars) را از سال ۲۰۱۶ مطالعه می کند.

«دانیلا دی پائولیس» (Daniela dePaulis)، هنرمند پروژه« نشانه ای در فضا»( A Sign in Space) گفت: بشریت در طول تاریخ، به دنبال یافتن معنا در پدیده های قوی و دگرگون کننده بوده هست.

دریافت پیامی از 1 تمدن فرازمینی، 1 تجربه عمیقا دگرگون کننده برای تمام نوع بشر خواهد بود.

پروژه «نشانه ای در فضا»، فرصت بی سابقه ای را برای تمرین و آمادگی برای این سناریو از طریق همکاري جهانی ارائه می دهد و 1 جستجوی بی پایان را برای یافتن معنا در تمام فرهنگ ها و رشته ها تقویت می کند.

مریخ,شبیه سازی دریافت نخستین پیام بیگانه از مریخ توسط دانشمندان

پروژه «نشانه ای در فضا» قرار هست اولین پروژه ای باشد که چنین شاهکاری را انجام می دهد.

پژوهش های دیگر، سیگنال هایی را به فضا فرستادند ولی برعکس آنرا انجام ندادند.

«آرایه تلسکوپ آلن» (ATA)، «رصدخانه گرین بانک» (GBT) در ویرجینیای غربی و «ایستگاه نجومی رادیویی مدیسینا» (Medicina Radio Astronomical Station) در شمال ایتالیا، برای جمع آوری سیگنال از مریخ با یکدیگر همکاري خواهند کرد.

هنگامی که مؤسسه ستی سیگنال بیگانه را دریافت کند، گروه ها با همکاری پایگاه داده «Open Data Archive» و شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز «Filecoin»، داده های پردازش شده را به صورت ایمن ذخیره خواهند کرد.

مؤسسه ستی برای تعامل با مردم، 1 رویداد پخش زنده را در رسانه های اجتماعی میزبانی خواهد کرد که مصاحبه با اعضای کلیدی گروه از جمله دانشمندان، مهندسان و هنرمندان را در بر دارد و در سراسر جهان، به صورت زنده پخش می گردد.

موسسه ستی در مورد این رویداد نوشت: هر کسی که در زمینه رمزگشایی و تفسیر پیام کار می کند، میتواند در مورد این فرآیند در سرور «A Sign in Space Discord» صحبت کند.

116۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: اسماعیل سالاری »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288151 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 4270 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :