اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی سهم بازار بورس در تامین مالی شرکت‌ها به ۲۵ درصد رسیده است ...
سهم بازار بورس در تامین مالی شرکت‌ها به ۲۵ درصد رسیده است
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639304/سهم-بازار-بورس-در-تامین-مالی-شرکت-ها-به-۲۵-درصد-رسیده-است

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، محمود گودرزی ظهر پنجشنبه در اولین همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور که با حضور رؤسا و مدیران بورس و فرابورس کشور، هلدینگ‌ها و صندوق‌های بزرگ تأمین سرمایه در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در نظام سنتی، تأمین مالی در بازارهای جهانی بر عهده بانک‌ها بوده و نقش اساسی در این حوزه داشته هست.

وی با اشاره به متغیرهای تأثیر گذار در بازار جهانی تأمین مالی، افزود: بحران‌های سال‌های گذشته در دنیا از جمله کرونا و متأثر بودن شرایط مالی سبب شد نهادهای مالی بین المللی به سمت بازار سرمایه قدم بردارند.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران تصریح کرد: با تغییر بازار جهانی در راستای تأمین مالی سبب شد بار سنگین این مسئله به سمت بازار سرمایه رفته و شاهد کیفیت عملکرد باشیم.

گودرزی ادامه داد: گواه این تغییر رویکرد سال‌های گذشته سهم نظام پولی ۹۵ درصدی بانک‌ها در تأمین مالی هست که امروز این میزان سهم در نظام‌های بانکی به ۷۵ درصد رسیده هست و طی 1 دهه توانسته هست از کاهش سهم پنج درصدی خود به ۲۵ درصد برسد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های خوب در بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌های معین شده در بازار سرمایه کشور آینده خوب و میدان وسیعی پیش پای این بازار خواهیم داشت تا بتوانیم کمک بیشترین به سرمایه گذاری و شرکت‌های سرمایه گذار داشته باشیم.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران با تاکید بر اینکه اقتصاد جهانی در دهه‌های گذشته مبتنی بر دارایی‌های فیزیکی و سرمایه پیش می‌رفتند، بیان کرد: تولید ثروت و ارزش افزوده مسیر رویکرد این اقتصاد ولی امروز شرکت‌هایی بر اساس دانش در دنیا تولید ثروت می‌کند که این مسیر نیز پیش پای بازار سرمایه کشور ایران قرار خواهد گرفت.

گودرزی با اشاره به اینکه تولید ثروت از طریق دانش برای رونق بازار سرمایه راه اساسی و چشم اندازی بسیار روشن دارد، عنوان کرد: جغرافیای بازار سرمایه باید به سمت بنگاه‌هایی که امروزه الگوی مشابه آنها در دنیا قابل مشاهده هست حرکت کند.

وی با اشاره به سهم پایین استان‌های غربی در حوزه حرکتی دانش‌بنیان‌ها، گفت: بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که سهم چهار استان غربی شامل کردستان، ایلام، کرمانشاه و لرستان حداکثر ۲.۲ درصد هست و این جز نقاط ضعف محسوب می‌گردد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران افزود: آغاز فعالیت در حوزه بورس و بازار سرمایه برای استان کرمانشاه با توجه به نرخ بالای بیکاری می‌تواند بسیار جذاب و در عین حال امیدوار کننده برای جوانان و کاهش بیکاری این استان باشد که بر همین اساس حمایت‌های لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.

google rating | reviews
4.9 ستاره - 1285 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: فرزانه نیکراه »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129748 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 5384 3 شبانه روز پیش