اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی سهمیه آرد 1 چهارم نانوایی‌ها کاهش یافت ...
سهمیه آرد 1 چهارم نانوایی‌ها کاهش یافت
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/economy/agriculture-foodindustry/agriculture-foodindustry1402030395.html

سهمیه آرد 1 چهارم نانوایی‌ها کاهش یافت نانوایی,کاهش سهمیه آرد نانواییمشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به طور متوسط 1 چهارم نانوایی‌ها سهمیه آردشان کاهش یافته هست.

به گزارش تسنیم، محمد جلال با بیان این مطلب گفت: در مرحله شناورسازی کاهش و افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها دائمی نیست.

منطق طرح بر این پایه هست که وقتی عملیات فروش نان به صورت طبیعی انجام می‌گردد با عدم تغییر یا افزایش سهمیه مواجه خواهند شد.

ولی اگر تراکنش غیر واقعی ثبت گردد یا فروش نان انجام نگردد سهمیه آرد نانوایان کم خواهد شد.

البته برای آن دسته از نانوایان که با کاهش سهمیه مواجه شده اند جای نگرانی وجود ندارد و در صورت برگشت به روال عادی عرضه نان سهمیه آنها اصلاح خواهد شد.

وی گفت: در مورد نانوایانی هم که سهمیه آنها افزایش یافته و یا تغییری نکرده هست باید به این نکته توجه کرد که این روند مشروط به تدام رفتار متعهدانه آنهاست.

تعداد کارتخوانهای هوشمند عرضه نان نصب شده در نانواییها به عدد صد هزار رسیده است، کارتخوان‌هایی که علاوه بر عرضه نان در تعیین سهمیه آرد نانوایی‌ها هم نقش اساسی دارند.

سهمیه‌ها در ماههای اخیر در برخی نانوایی ها افزایش و در برخی دیگر کاهش داشته هست.

مشاور وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه موضوع طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از اسفندماه سال ۱۴۰۱ وارد مرحله جدیدی شد گفت: در فروردین ۱۴۰۲ در سراسر کشور این مرحله به اجرا درآمد تحت عنوان شناورسازی سهمیه آرد نانوایان که با رویکرد عادلانه سازی ساختار توزیع آرد یارانه ای در کشور شکل گرفت، منطق عملکرد به این صورت هست که نانوایان وقتی عملیات فروش نان را بر پایه کارتخوان‌های هوشمند انجام می دهند سامانه مرکزی طرح هوشمندسازی، پردازش‌های لازم را بر روی تراکنش ها انجام می دهد و بر پایه آن نظام تخصیص آرد یارانه ای به نانوایان اتفاق می افتد.

وی افزود، اصولا در این طرح منطقی که حاکم بر طرح هست این هست که تا زمانی که نان در اختیار مردم قرار می گیرد تخصیص آرد یارانه‌ای هیچگونه محدودیتی ندارد ، نانوایان مبتنی بر داده هایی که در سامانه وجود دارد و یکپارچگی که بین سامانه خرید آرد و سامانه فروش نان یعنی کارتخوان های هوشمند در کشور شکل گرفته ، وظیفه ای دارند مبنی بر این که 1 عرضه عمومی نان را به مردم انجام بدهند.

مشاور وزیر اقتصاد گفت: برای این که فرآیند آموزش و اطلاع نانوا از وضعیت این که چه تراکنشی احیانا منجر به کاهش می گردد 1 مسیر پویا تعریف کردیم یعنی این که نانوا همین الان هم گزارش را اخیرا من دریافت کردم روزانه ما به طور متوسط هزار تماس با مرکز تماسی که پیش بینی شده داریم که سوالات نانوایان در خصوص دلایل کاهش سهمیه ها پاسخ داده گردد .

نکته بعدی این که نانوایان ممکن هست دچار بی اطلاعی باشند یا اطلاع پایین داشته باشند در این دو ماهی که ما از مرحله شناورسازی عبور کردیم با ارفاقات بسیار بالا نظام اختصاص سهمیه آردشان رقم خورده تا آسیبی به منافع نانوایان وارد نگردد.

وی افزود: نکته سوم این که اصولا رفتار متعارف 1 عدد ثابتی ندارد که ما بتوانیم در قالب 1 بخشنامه آن را اعلام بکنیم.

ما فرهنگ مصرف نان توسط مردم در استان های مختلف را وقتی در سامانه تحلیل می کنیم کاملا متمایز هست.

عرضی که ما داریم این هست که زمانی که شما از طریق کارتخوان هوشمند به مردم عرضه نان می‌کنید باید مطمئن باشید که فروش نان به مردم انجام می ‌ود و در حد متعارف خودش یعنی میانگین رفتاری که خرید مردم در آن منطقه نشان می‌دهد، شما وقتی نان را می فروشید هیچ مشکلی پیش نمی آید.

در فصول مختلف مصارف تغییر می‌کند.

در فصل سرد و در فصل گرم و اصولا عدد ثابت تعیین کردن هم می‌تواند ضرر برای نانوا داشته باشد و هم غیرواقعی باشد.

151۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: علیرضا حسن آبادی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288949 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 8655 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :