اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی سرقت میلیاردی جوان روزنامه فروش ...
سرقت میلیاردی جوان روزنامه فروش
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/accident/murder-crime/murder-crime1401081784.html

سرقت میلیاردی جوان روزنامه فروش سرقت میلیاردی جوان,جزدیات سرقت میلیاردی

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای استان البرز در تشریح جزئیات این سرقت‌ها گفت: در بررسی‌های اولیه معین شد که برداشت از حساب مالباختگان به‌صورت اینترنتی نبوده و به‌صورت فیزیکی و از طریق دستگاه پوز از حساب آنها سرقت شده هست.

به این صورت که سارق با در اختیار داشتن کارت بانکی، راهی فروشگاه‌های گوشی شده و پس از خرید گوشی‌های مدل بالا، هزینه آن را با کشیدن کارت پرداخت کرده هست.

این مسئله نشان می‌داد که مالباختگان، قربانی سارقان اسکیمری شده‌اند و در جریان یکی از خریدهایشان، زمانی که کارت بانکی‌شان را به فروشنده داده بودند، وی با استفاده از اسکیمر، اطلاعات کارت را کپی کرده و پس از دریافت رمز ۴رقمی کارت از مالباختگان، آن را نیز به‌دست آورده و به این ترتیب موفق شده 1 کارت بانکی شبیه کارت مالباختگان تهیه و حساب آنها را خالی کند.

رئیس پلیس فتای استان البرز افزود: با این اطلاعات، بررسی‌ها برای شناسایی محلی که تمامی مالباختگان از آنجا اقدام به خرید کرده بودند آغاز شد.

در ادامه تحقیقات معین شد که تمام آنها در 1 بازه زمانی معین از 1 دکه روزنامه فروشی اقدام به خرید کرده و از آن طریق کارت بانکی‌شان کپی شده است

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه مأموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی ابتدا هویت یکی از متهمان اصلی را که به‌مدت ۲ ماه در دکه روزنامه فروشی با پوشش (شاگرد) مشغول به‌کار بود و مسئول اصلی کپی کارت‌های بانکی بود شناسایی کردند؛ سپس با زیرنظر قرار دادن او، سایر متهمان باند اسکیمری که در نقاط جنوبی کشور مخفی شده بودند شناسایی شدند.

به این ترتیب تیم‌های عملیاتی با دریافت نیابت قضایی راهی مخفیگاه‌های متهمان شده و در جریان ۲عملیات جداگانه موفق به دستگیری تمامی اعضای این باند شدند.

سرهنگ جلیلیان گفت: در تحقیق از متهمان معلوم شد که آنها با این شگرد اطلاعات کارت بانکی ده‌ها نفر را کپی کرده و به‌حساب بیش از ۱۲۰نفر از آنها دستبرد زده و بیش از 1 میلیارد تومان سرقت کرده‌اند.

176۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: امیر صالحی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1211351 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 24785 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :