اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی راه‌آهن اردبیل برای تکمیل نگاه ملی دولت را کم دارد ...
راه‌آهن اردبیل برای تکمیل نگاه ملی دولت را کم دارد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639436/راه-آهن-اردبیل-برای-تکمیل-نگاه-ملی-دولت-را-کم-دارد

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، در حالی که راه آهن اردبیل- میانه به گفته مسئولان با پیشرفت ۸۷ درصدی روبه‌روست، در مراحل تکمیل خود به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و این در حالی هست که پروژه در ۲ طرف ریل‌گذاری شده هست ولی مراحل سخت و پیچیده این پروژه که شامل تونل‌ها و پل‌های خاص است، تاکنون به شکل کامل آماده بهره‌برداری نشده و حتی در تعدادی از این تونل‌ها حفاری‌های پیچیده و طولانی باقی مانده هست.

تاریخچه پروژه راه آهن اردبیل- میانه که از پروژه‌های رها شده کشور محسوب می‌گردد، دارای فراز و نشیب خاصی هست که نشان می‌دهد مسئولان تنها در این ۲ دهه از نماینده تا مدیر اجرایی وعده داده‌اند و هیچ 1 از این وعده‌ها و روزشمارها برای افتتاح راه آهن اردبیل- میانه به سرانجام نرسیده هست.

در تازه‌ترین بازدیدی که معاون وزیر راه و نمایندگان اردبیل در مجلس و استاندار اردبیل از خط ریلی اردبیل- میانه داشتند، باز هم پای وعده‌های جدید به میان آمد که گفته شده در اوایل سال آینده این پروژه ریلی به بهره‌براری خواهد رسید.

در حالی که معلوم نیست در این اوضاع و شرایط مالی کشور قرار هست از کجا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار آن هم در پایان فصل کاری منطقه برای این پروژه تزریق گردد تا علاج‌بخش راه آهن اردبیل- میانه باشد.

راه‌آهن اردبیل برای تکمیل نگاه ملی دولت را کم دارد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌آهن اردبیل به خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) گفت: در کنار تأمین ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی، قرار هست بانک عامل نیز به تعهدات کامل خود عمل کند و از محل مصوبات سفر ۲۴۰ میلیارد تومان به این پروژه پرداخت گردد.

صدیف بدری از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان اردبیل و تخصیص اعتباراتی مناسب برای راه آهن اردبیل خبر داد و تصریح کرد: انتظار می‌رود با نگاه ملی به پروژه ریلی اردبیل، سال آینده وعده مسئولان شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

وی گفت: اولویت اصلی ما بهره‌برداری از پروژه‌های زیرساختی استان به ویژه راه، راه آهن و توسعه حمل و نقل هوایی هست و قطعاً در این زمینه اصلی‌ترین رویکرد تکمیل و بهره‌برداری راه آهن اردبیل- میانه هست و اتصال آن به شمال استان اردبیل نیز جز پیگیری‌های اصلی هست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش خود برای برقراری پروازهای شبانه و اول صبح فرودگاه اردبیل افزود: برنامه‌ریزی و تلاش ما بر این هست تا با اتصال راه آهن به مغان ایمنی ترددها را در تکمیل کریدور ریلی شمال به جنوب شاهد باشیم.

چشم‌انتظار گشایش در حوزه راه هستیم

دیگر نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز به مجوز دولت از مقام معظم رهبری برای تخصیص ۳۰ درصد منابع نفتی کشور به صندوق توسعه ملی و ۱۰ درصد برای طرح‌های عمرانی و اشتغال خبر داد و خاطرنشان کرد: با این روند امیدواریم بخش عظیمی از گشایش‌ها در کشور در حوزه راه و مسکن انجام گردد.

علی نیکزاد تعریض محور اردبیل- سرچم، تکمیل راه آهن اردبیل- میانه و توسعه پروازهای فرودگاه اردبیل را جز پیگیری‌های هفتگی نمایندگان برشمرد و اضافه کرد: باید مسیرهای ارتباطی و زیرساخت‌های توسعه اردبیل تقویت گردد.

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، راه آهن اردبیل- میانه که به 1 گره ناگگرددنی در سال‌های اخیر تبدیل شده هست در دولت‌های مختلف با وعده‌های متنوعی روبه‌رو بود که در سال‌های اخیر نیز خبرهای مسرت‌بخشی از افتتاح آن به گوش می‌رسد ولی مردم اردبیل همچنان چشم انتظار تکمیل این پروژه و شنیدن سوت قطار می باشند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: سیروس صداقت »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210103 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 5759 5 شبانه روز پیش