اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی رئیس سازمان بازرسى: بانک‌های خصوصی خانوادگی شده‌اند ...
رئیس سازمان بازرسى: بانک‌های خصوصی خانوادگی شده‌اند
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/economy/bank-insurance/bank-insurance1402030268.html

رئیس سازمان بازرسى: بانک‌های خصوصی خانوادگی شده‌اند رئیس سازمان بازرسى,تخلفات بانک های خصوصیرئیس سازمان بازرسى کل کشور در جریان سفر به استان سمنان در نشست صمیمی سه ساعته با فعالان اقتصادی ضمن تبریک فرارسیدن سالروز آزادسازى خرمشهر با اشاره به مسائل مطرح شده در این جلسه گفت: یکسرى از مطالب عمومى می باشند که باید از مرکز پیگیرى گردد که به طور حتم این کار از سوى سازمان بازرسى دنبال خواهد شد و برخی از موضوعات استانی هست که از سوی بازرسی و دادگسترى استان پیگیرى مى‌گردد.

به گزارش تسنیم، ذبیح‌الله خدائیان با بیان اینکه اقتصاد کشور بیمار است، اظهار کرد: اقتصاد کشور ما دولتى هست و سالیان سال هست که از این بیمارى رنج مى‌برد و با وجود قوانین بالادستى و تاکیدات مسئولان عالی‌رتبه نظام همچنان در این حوزه موفق نبوده و بخش‌هاى عمده اقتصاد تاکنون در اختیار دولت هست و مابقى هم که به بخش شبه دولتى سپرده شده داراى مشکلاتى هست.

رئیس سازمان بازرسى کل کشور با انتقاد از صدور برخى از بخشنامه‌های خلق‌الساعه تاکید کرد: بعضا در برخى مواقع شاهد صدور بخشنامه‌هاى 1 هفته‌اى هستیم که تولیدکنندگان را با مشکلاتی مواجه می‌کند و حتى برخى را به آستانه ورشکستگی رسانده هست چرا باید بخشنامه‌اى قبل از بررسی تمامى ابعاد آن صادر گردد؟

خدائیان به موضوع طولانى بودن فرآیند صدور مجوز‌ها نیز اشاره کرد و با انتقاد از عدم همکارى برخى از مدیران در این حوزه افزود: بسیارى از مدیران نمى خواهند این صدور این مجوز‌ها را آزاد کنند، زیرا قدرتى هست که در دست دارند و مى‌خواهند این قدرت را داشته باشند. 

خدائیان به تاکیدات مسئولان عالى‌رتبه نظام در راستاى صدور مجوز‌ها اشاره و بیان کرد: سازمان بازرسى کل کشور به این موضوع ورود جدی داشته و براى تعدادى از مسئولانی که اهمال داشته‌اند نیز پرونده‌هایی تشکیل داده هست.

وى با اشاره به گله مندى برخى از فعالان اقتصادى از قیمت‌گذارى دستورى ادامه داد: گله مندی تولیدکنندگان از این موضوع طبیعی هست بر اساس باید به این موضوع هم توجه ویژه‌ای گردد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود ویژه این سازمان به واردات کالاهاى خارجى که مشابه ایرانى دارند، خبرداد و بیان کرد: سازمان به این موضوع نه تنها در تهران بلکه در تمامی استان‌ها ورود داشته و حتی برای برخى از مسئولان خاطی نیز پرونده‌هایی تشکیل داده هست.

وى از فعالان اقتصادى خواست اگر به مصادیقی از واردات کالا‌های خارجی که مشابه ایرانی دارد، برخورد کردند؛ حتما موضوع را به سازمان بازرسی منعکس کنند.

رئیس سازمان بازرسى کل کشور در بخش دیگرى از سخنان خود در مورد سرمایه در گردش واحدهاى تولیدی نیز گفت: متاسفانه تعدادی از بانک‌ها به خصوص بانک‌های خصوصی تسهیلاتی غالبا به شرکت‌های وابسته اختصاص می‌دهند که جای تعجب دارد به همین منظور سازمان بازرسی با تاکیدات رئیس قوه قضاییه به این موضوع ورود و برنامه‌هایی را هم در این راستا تدوین کرده هست چراکه اعتقاد داریم سرمایه بانک‌ها باید در اختیار مردم و جامعه باشد نه اینکه بانک‌های خصوصی بانک‌های خانوادگی باشند.

خدائیان در ادامه به عدم برنامه ریزی برخی از دستگاه‌ها در حوزه‌های کاری خود اشاره کرد و گفت: ما باید نیاز‌ها و ضروریات کشور را بدانیم، باید بدانیم ذخایر کشور چه میزان است؟ باید بدانیم که به عنوان نمونه چه میزان نهاده نیاز کشور هست نه اینکه با بی‌برنامگی سفارشاتی بدهیم که باعث سرگردانی چند ماهه کشتی‌ها گردد؟

وى با تاکید بر اینکه باید با کمک دولت به بخش خصوصی کمک کرد، ادامه داد: تمام دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های نظارتی باید به کمک بخش خصوصی بیایند و هرگونه کوتاهی در این بخش خیانت هست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد؛ این سازمان به دنبال این هست که موانع پیش‌روی واحد‌های تولیدی را با کمک سایر دستگاه‌ها بردارد.

در جریان این نشست فعالان اقتصادی مشکلات و چالش‌های پیش‌روی خود در زمینه ارز، مالیات، تامین اجتماعی، تسهیلات و… را با دکتر خدائیان در میان گذاشته و خواستار ورود و پیگیری سازمان بازرسی کل کشور برای رفع آن‌ها شدند.

103۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: مجید خوش آهنگ »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288308 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 15323 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :