اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی دومین شگفتی جام 2022 رقم خورد: آلمان 1- ژاپن 2 ...
دومین شگفتی جام 2022 رقم خورد: آلمان 1- ژاپن 2
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.vaghtesobh.com/دومین-شگفتی-جام-2022-رقم-خورد-آلمان-1-ژاپن-2/

یک نیمه جذاب و شگفت انگیز با نقش‌آفرینی بازیکنان دو تیم را در نیمه اول دیدیم.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد دو تیم آلمان و ژاپن رقابتی جذاب و دیدنی را در اولین بازی خود در جام جهانی ارائه دادند.

سرعت بالای انتقال توپ ضد حمله های سریع و بازی ترکیبی از هر دو تیم، این نیمه را نیمه‌ای جذاب برای هواداران فوتبال تبدیل کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از “ورزش سه”  علاوه بر اینها و تک گل آلمان ها از روی نقطه پنالتی دو گل هم به ثمر رسید که به وسیله کمک داور ویدئویی رد شد.

جالب اینکه گل اول بازی که پذیرفته نشد به وسیله ژاپن و روی 1 ضد حمله سریع اتفاق افتاد.

باید منتظر باشیم و ببینیم در پایان بازی چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه E

ورزشگاه: خلیفه (دوحه) – ساعت ۱۶:۳۰ – تماشاگر: داور: ایوان بارتون (السالوادور)/ کمک‌ها: دیوید موران (السالوادور) و ژاچاری زیگِلار (سورینام) داور چهارم: سعید مارتینز (هندوراس) /

تیم ملی آلمان: مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، نیکو شلوتربرک، نیکولاس زوله، دیوید رائوم، جاشوا کیمیش، ایلکای گوندوگان (۶۷ لئون گورتزکا)، جمال موسیلا، توماس مولر (۶۷ جوناس هافمن)، سرژ گنابری ( ۹۰ یوسف موکوکو) و کای هاورتز سرمربی: هانسی فلیک

تیم ملی ژاپن: شوئیچی گوندا، مایا یوشیدا، کو ایتاکورا، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو (۵۷ کائورو میتوما)، واتارو اندو، آئو تاناکا (۷۱ ریتسو دوآن) جونیا ایتو، دایچی کامادا و تاکفوسا کوبو (۴۶ تاکهیرو تومیاسو) و دایزن مائدا (۵۷ تاکوما آسانو ) سرمربی: هاجیمه موریاسو

  شرح گل:

آلمان 1 ژاپن 0: رائوم درون محوطه و گوشه چپ شش قدم صاحب توپ شد و توانست با عوض کردن پا دروازبان را جا بگذارد ولی دروازه‌بان ژاپن ایشان را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

گوندوگان پشت توپ قرار گرفت و با آرامش و تسلط توپ را به تور دروازه رساند.

آلمان ۱ – ژاپن ۱: حرکت خوب میتوما و پاس به مینامینو رسید و ایشان توپ را به درون محوطه ارسال کرد ولی نویر توپ را قطع کرده و همین باعث شد توپ به دوآن مقابل دروازه خالی برسد و ایشان توپ را به تور برساند.

آلمان ۱ – ژاپن ۲ دقیقه ۸۳: 1 ضربه شروع مجدد بلند در جناح راست و پشت مدافعان به آسانو رسید و این بازیکن تعویضی با 1 استارت سریع وارد محوطه شد و با 1 ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کرد.

لحظات حساس: دقیقه ۸: ضد حمله برق آسا و 1 توپ ربایی فوق‌العاده از سامورایی‌ها.

آنها با سه پاس توپ را از میانه میدان به محوطه آلمان رساندند و مائدا هم به 1 ضربه پای راست توپ را به تور چسباند ولی داور پرچمش را بالا برد تا شادی ژاپنی‌ها کوتاه گردد. دقیقه ۱۶: کیمیش با 1 ارسال کرنر دقیق و برای تیر دوم رودیگر را پیدا کرد و ضربه این مدافع به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۲۰: کار ترکیبی دیدنی بین گوندوگان و موسیالا در پشت محوطه ژاپن به شوت سنگین کیمیش به سمت دروازه آبی پوشان ختم شد ولی گوندا توپ را دفع کرد.

در برگشت توپ به گوندوگان رسید ولی ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

البته کمک داور پیش از این موقعیت ایشان را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۲۷: حرکت خوب گنابری و مولر در جناح راست با پاس در عرض به گوندوگان رسید و ایشان از پشت محوطه شانس خود را امتحان کرد ولی توپ در دستان گوندا آرام گرفت.

دقیقه ۴۵: موسیالا ستاره جوان آلمان پشت محوطه پاس را از کیمیش دریافت و با 1 چرخش وارد محوطه شد ولی ضربه ایشان از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۴۵: ارسال مولر به درون محوطه جریمه به ضربه سر کیمیش به سمت دروازه ختم شد ولی دروازه بان ژاپن توانست به خوبی توپ را دور کند و توپ برگشتی به وسیله هاورتز درون دروازه قرار گرفت و داور وسط زمین را نشان داد ولی لحظاتی بعد VAR گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه 5+45: در وقتهای تلف شده ارسال از کنار محوطه آلمان به وسیله ناگاتومو به تیر اول و مائدا رسید ولی ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: ضد حمله سریع از بازیکنان آلمان و پاس رائوم درون محوطه به موسیالا رسید و ایشان با جا گذاشتن مدافعان ژاپن شوت سنگینی به سمت دروازه زد ولی توپ ایشان از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۸: بازی ترکیبی میتوما و ایتو به سانتر درون محوطه تبدیل شد ولی ضربه سر میتومو از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: حرکت تکنیکی موسیالا و پاس ایشان به ایلکای به ضربه ناگهانی گوندوگان از پشت محوطه ژاپن ختم شد ولی توپ ایشان بعد از برخورد با تیرک از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران آلمان بلند گردد.

دقیقه ۷۰: حرکت زیبای بازیکنان آلمان، توپ را به گنبری درون محوطه رساند و ایشان توپ را برای هافمن کاشت ولی ضربه ایشان توسط گوندا دفع شد و در ادامه هم گنابری به سمت دروازه شلیک کرد و بازهم گوندا ناجی دروازه ژاپن شد.

دقیقه ۷۱: سانتر رائوم از جناح چپ و ضربه سر گنبری بازهم با واکنش گوندا دفع شد و در برگشت هم توپ بوسیله دروازه‌بان ژاپن به کرنر رفت.

?*حواشی:

* هواداران ژاپن مثل همیشه نگاه‌ها را به خود جلب کردند.

از شکل عجیب گروهی از هواداران با نمادهای جام‌جهانی تا کودکی که با هیجان روی طبل می‌کوبد.

سخت کوشان امروز برای شگفتی به ورزشگاه آمدند. * جمال موسیلا با ۱۹ سال و ۲۷۰ روز سن جوانترین بازیکن ترکیب اصلی آلمان در جام‌جهانی از سال ۱۹۵۸ هست. * هانسی فلیک در سال ۲۰۱۴ به عنوان دستیار و حالا به عنوان سرمربی پا به مهمترین رقابت فوتبالی دنیا می‌گذارد. *بازیکنان آلمان در عکس تیمی پیش از بازی با گذاشتن دست بر روی دهان به ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های قطر اعتراض کردند.

نوشته دومین شگفتی جام 2022 رقم خورد: آلمان 1- ژاپن 2

google rating | reviews
4.8 ستاره - 1257 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: سیروس صداقت »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129599 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 10179 4 شبانه روز پیش