اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی خرابکاری رقیب ترامپ در آغاز کار - فصل جدید ظهور 1 ستاره! ...
خرابکاری رقیب ترامپ در آغاز کار  - فصل جدید ظهور 1 ستاره!
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.eghtesadnews.com/fa/tiny/news-576102

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اقتصادنیوز، ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا، کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 خود را روز چهارشنبه با سخنان محکم، ولی با ترایه‌ای فاجعه‌بار در توییتر آغاز کرد.

بدین ترتیب از ابتدای کار این جمهوری‌خواه 44 ساله که آماده رویارویی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا می‌گردد، در معرض انتقاداتی مبنی بر اینکه  ممکن هست آمادگی مقابله با  را نداشته باشد، قرار گرفت.

خرابکاری در آغاز کار

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که دسانتیس سعی داشت اعتماد به نفس خود را نشان دهد، تصمیم غیرمعمول  برای اعلام کمپین خود در گفتگوی آنلاین با ایشان مدیر عامل توییتر، ایلان ماسک، در نهایت نتیجه معکوس داد.

پخش صوتی مراسم بارها و بارها از کار افتاد و شنیدن سخنان نامزد جدید ریاست جمهوری را برای اکثر کاربران عملاً غیرممکن کرد.

افول آمریکا اجتناب‌ناپذیر نیست

بنا به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، ایشان در سخنرانی آغاز کمپین خود گفت: «افول آمریکا اجتناب‌ناپذیر نیست، بلکه 1 انتخاب هست.

و ما باید مسیر جدیدی را انتخاب کنیم؛ مسیری که به احیای [عظمت] آمریکا منجر گردد.

من برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده نامزد می‌شوم تا بازگشت عظمت آمریکا را رهبری کنم.»

21

فصل جدید ظهور 1 ستاره

در حالی که منتقدان ایشان در هر دو حزب از نحوه شروع ناجور کمپین ایشان خوشحال بودند، اعلام نامزدی دسانتیس فصل جدیدی را در ارتقای خارق‌العاده ایشان از 1 نماینده کم‌تر شناخته شده کنگره به فرمانداری دو دوره‌ای و سپس به 1 چهره برجسته در دعواهای تلخ کشور در دعواهای تفرقه افکن بر سر نژاد، جنسیت، سقط جنین و موارد دیگر رقم زد. 

25

با این تمام مسیر دسانتیس به سمت انتخاب به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آسان نخواهد بود.

او وارد رقابتی می‌گردد که در نظرسنجی‌های اولیه حکایت از اقبال به ترامپ دارد، و ایشان با سؤالات جدی در مورد سیاست‌های راست افراطی، چهره‌های حامی کمپین‌های انتخاباتی‌اش و فقدان روابطش در اکوسیستم جمهوری‌خواه مواجه هست.

ایشان با معرفی خود به عنوان 1 نسخه جوان‌تر و قابل پذیرش‌تر از رئیس جمهور 76 ساله سابق، علاقه قابل توجهی در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه ایجاد کرده هست.

اکنون دسانتیس به جمع نیکی هیلی، سفیر سابق سازمان ملل، سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی، فرماندار سابق آرکانزاس، آسا هاچینسون و کارآفرین بیوتکنولوژی ویوک راماسوامی می‌پیوندد.

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور سابق نیز یکی از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری در نظر گرفته می‌گردد، ولی تاکنون آمادگی خود را اعلام نکرده هست.

وقتی بازی مطابق انتظار پیش نمی‌رود

دسانتیس با انتخاب توییتر در شامگاه چهارشنبه سعی کرد صفحه‌ای را از کتاب بازی انتخاب کند که پیش از این به تبدیل ترامپ، تاجر مشهور برنامه‌های تلویزیونی، به 1 ستاره سیاسی کمک کرد.

ولی برنامه مطابق انتظار پیش نرفت.

رویداد آنلاین با ایرادات فنی شروع شد که به گفته ماسک به دلیل فشار بر سرورهایی بود که با اشخاص زیادی مواجه بودند که برای گوش دادن به این رویداد صوتی تلاش می‌کردند.

بیش از 20 دقیقه از زمان شروع برنامه با اخراج کاربران، قطع میکروفون و سایر مشکلات فنی سپری شد.

ماسک گفت: «شما می توانید از روی اشتباهات متوجه شوید که برنامه واقعی است»

joPbMrGemD5h

رویاروی رییس‌جمهور سابق

بدین ترتیب، تیم ترامپ، دسانتیس را مورد تمسخر قرار دادند.

کریس لاسیویتا، مشاور ارشد ترامپ در توییتی نوشت: «این 1 فاجعه هست.

ولی تعجب آور نیست».

دسانتیس که احتمالاً بدون حمایت ترامپ فرماندار فلوریدا نمی‌شد، تکرار شخصیت آتشین رئیس‌جمهور سابق، سیاست‌های پوپولیستی و حتی برخی از لفاظی‌ها و رفتارهای ایشان هست.

با این حال دسانتیس 1 چیز دارد که رقیبش ندارد: ادعای معتبری مبنی بر این‌که ایشان ممکن هست بیش‌تر از ترامپ شانس انتخاب شدن داشته باشد -ترامپی که با تهدیدات قانونی متعددی از جمله اتهامات جنایی در نیویورک مواجه هست و البته برچسب مسبب سه شکست متوالی جمهوری‌خواهان هم بر ایشان الصاق شده هست.

دسانتیس، تنها شش ماه پیش، با فاصله خیره کننده 19 درصدی در انتخابات فرمانداری فلوریدا مجددا پیروز شد -آن هم در زمانی که جمهوری‌خواهان در بسیاری از ایالت‌های دیگر با مشکل مواجه بودند. 

ترامپ که از شانس دسانتیس آگاه است، ماه‌‌هاست که به طور منحصر به فردی بر روی تضعیف جذابیت سیاسی ایشان متمرکز بوده هست.

ترامپ و تیمش معتقدند که دسانتیس ممکن هست تنها تهدید قابل توجه در برابر نامزدی ترامپ در میان جمهوری‌خواهان باشد.

جنگ علیه [جنبش] ووک

فراتر از انتخابات مقدماتی، بزرگ‌ترین چالش طولانی‌مدت دیسانتیس ممکن هست به سیاست‌های راست افراطی مربوط باشد.

ایشان به‌عنوان 1 رهبر بی‌پروا، در مقام فرمانداری که در حال «جنگ علیه [جنبش] ووک» است، شناخته می‌گردد -ووک جنبشی با شعارهای عدالت‌خواهانه و رویکردی چپ‌گرایانه هست.

24

هنگامی که سخنرانی توییتری ایشان شروع به کار کرد، ایشان گفت: «ما هرگز تسلیم اوباش جنبش ووک نخواهیم شد و ایدئولوژی ووک را در زباله‌دان تاریخ دفن خواهیم کرد».

فرماندار فلوریدا ده.ها مهاجر را از تگزاس به مارتا واینیارد در سواحل ماساچوست فرستاد تا توجه را به هجوم مهاجران آمریکای لاتین جلب کند که تلاش می‌کنند از مرز ایالات متحده و مکزیک عبور کنند.

ایشان لایحه حقوق والدین در آموزش را امضا کرد و سپس آن را گسترش داد - که توسط منتقدان به عنوان قانون «نه به دگرباشی» شناخته می‌گردد و آموزش یا بحث کلاسی در مورد مسائل آن‌ها را در مدارس دولتی فلوریدا برای تمام پایه‌ها ممنوع می‌کند.

اخیراً، ایشان قانونی را امضا کرده که سقط جنین را بعد از شش هفته ممنوع می‌کند -یعنی قبل از این‌که اکثر زنان متوجه بارداری ناخواسته خود شوند.

و ایشان 1 دادستان منتخب را برکنار کرد که قول داده بود اشخاص تحت محدودیت‌های جدید سقط جنین فلوریدا یا پزشکانی را که مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت ارائه می‌دهند، متهم نکند.

او به همین صورت در سال جاری قانونی را امضا کرد که به ساکنان فلوریدا اجازه می‌دهد بدون مجوز اسلحه‌های گرم مخفیانه حمل کنند.

ایشان اقدامات جدیدی را انجام داد که منتقدان هشدار می‌دهند آزادی مطبوعات را تضعیف می‌کند.

ایشان هم‌چنین کنترل 1 کالج هنرهای لیبرال را به دست گرفت که به اعتقاد ایشان ایدئولوژی چپ را به دانشجویان تلقین می‌کرد.

درگیری سیاسی برجسته فرماندار علیه غول سرگرمی فلوریدا -دیزنی- نیز خبرساز شد  که علناً با قانون «نه به دگرباشی» ایشان مخالفت کرد.

در اقدامی تلافی‌جویانه، دسانتیس کنترل هیئت مدیره دیزنی را به دست گرفت و وفاداران به خود را نصب کرد.

دسانتیس تهدید کرده که 1 زندان دولتی در مجاورت ملک پارک دیزنی خواهد ساخت.

به لطف قوانین جدید انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه، دسانتیس از شانس بیش‌تری نسبت به تمام رقبایش، شاید حتی ترامپ، برخوردار هست تا در  آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی، که میزبان چهار رقابت اول می باشند، پیش بیافتد.

به همین صورت بخوانید کنایه معنادار بایدن به ترامپ؛ در اینجا به رئیس جمهور حق‌السکوت پیشنهاد داده می‌گردد از لاف زنی ترامپ تا خونسردی دسنتس؛ زمان عبور فرا رسید؟ واکنش تیم ترامپ به نامزد شدن نیکی هیلی در انتخابات ۲۰۲۴ رقابت جان بولتون با ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: دکتر محسن حسن پور »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288655 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 11071 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :