اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی حکم استخدام 3 هزار و 500 نفر در قوه قضائیه صادر شد ...
حکم استخدام 3 هزار و 500 نفر در قوه قضائیه صادر شد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://iranestekhdam.ir/حکم-استخدام-3-هزار-و-500-نفر-در-قوه-قضائیه-صادر-شد

آزمون جذب 10 هزار کارمند قضائی برگزار شد

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون منابع انسانی قوه قضائیه گفت: تا امروز حکم استخدام 3 هزار و 500 نفر در قوه قضاییه صادر شده هست و آزمون جذب 10 هزار نفر کارمند در سال گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدباقر الفت امروز در همایش نقش سرمایه انسانی در دوره تحول و تعالی قوه قضائیه که در سالن اجتماعات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: برای رشد حوزه منابع انسانی در دادگستری‌ها و دادسراهای کل کشور باید به سمت تحقق اصول توسعه منابع انسانی حرکت کنیم.

موضوع امتحان جامع قضات در سال 1402 تعیین شد

وی با بیان اینکه ایجاد تحول در قوه قضائیه باید مبتنی بر سند تحول باشد، اضافه کرد: دستور کار ما در حوزه توسعه منابع انسانی قوه در بیانیه گام دوم انقلاب قرار دارد و منبع دوم ما برای توسعه منابع انسانی هم سند تحول قضائی کشور هست.

برای تهیه این سند 150 نفر از استادان حقوق دانشگاه‌ها فعالیت کردند و سند بسیارپیشرفته و نوینی هست.

در ضمن احکام سند و بیانیه گام دوم قابلیت تبدیل شدن به برنامه دارند.

الفت با بیان اینکه حجت‌الاسلام اژه‌ای مرتباً از ما برای اجرای برنامه‌های سند مطالبه‌گری می‌کنند، ادامه داد: رئیس قوه همیشه از ما می‌پرسند که اجرای سند تحول چند درصد پیشرفت داشته و اثرگذاری آن چقدر بوده است؟ به همین صورت از ما می‌پرسند که قوه قضائیه چقدر بر اساس این سند جلو بردیم و توسعه دادیم.

الفت تصریح کرد: به همین خاطر مقرر شده موضوع امتحان جامع قضات در سال 1402 را محتوای 2 سند یادشده یعنی بیانیه گام دوم و سند تحول قرار دهیم؛ چرا که در جای‌جای این اسناد به ویژه سند تحول به تحول نگرشی کارکنان دستگاه قضا توجه داده شده و بر این اساس رویکردها باید تغییر کند و تغییر رویکرد نخستین گام تحقق سند تحول هست.

وی یادآور شد: وقتی رویکردها و نگاه‌ها تغییر پیدا کرد، آن زمان معین می‌گردد که گزینه در قوه قضائیه باید به چه ترتیب انجام گردد و آزمایش باید به سمت حرفه‌ای شدن پیش برود.

دعوت از استادان دانشگاه برای تکرار مطالبی که تمام قضات ما با آن آشنا می باشند، ضرورتی ندارد و باید به سمت حرفه‌ای شدن آموزش‌های کارکنان پیش برویم و باید قضات را به سمت انتقال تجربه و رشد خلاقیت و نوآوری پیش ببریم.

در واقع باید قضاتی تربیت کنیم که در تراز امروز انقلاب باشند.

رؤسای کل دادگستری روی تربیت قضات مجرب و بامهارت متمرکز شوند

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با ذکر اینکه با دعواهای حقوقی که سابقه طرح نداشتند، وقتی به عنوان مسئله غامض مطرح می‌شوند، نیاز به قدرت استقلال و شم قضائی دارد، گفت: اینجاست که معلوم می‌گردد کدام فرد توان قضاوت، تشخیص و تطبیق دارد که کار خیلی‌سختی هست و از هر کسی طراحی نیست.

الفت با بیان اینکه تعداد اندکی از قضات جرئت صدور رأی در دعاوی جدید را دارند، تصریح کرد: باید تعداد چنین قضاتی در دادگستری‌های استان‌ها بیشتر کنیم که البته کار بسیارسختی هست.

اگر رئیس‌کلی که مدیریتش روی تربیت قاضی با اوصاف یادشده متمرکز کند و باقی کارها را به معاونان بسپارد، مدیر موفقی می‌گردد.

وی با بیان اینکه رؤسای کل دادگستری باید روی تربیت قضات مجرب و بامهارت متمرکز شوند، افزود: منظور ما تربیت قاضیانی هست که استعدادش تقویت شده و قدرت استنباطش بالا رفته و می‌تواند در حوزه قضائی هدایت‌گر باشد.

در ضمن باید کارکنان دستگاه قضا را روی فرم نگه داریم و جلوی فرسایش و استهلاک آنها را بگیریم.

اگر دچار دغدغه ذهنی و مشکلات معیشتی می باشند، باید وضعیت آنها را بهبود ببخشیم.

الفت ادامه داد: باید در معاونت منابع انسانی و مالی دادگستری استان‌ها طوری عمل گردد که سفره همکاران ما خیلی‌تنگ نگردد.

آقای اژه‌ای نظارت خیلی‌جدی دارند تا شرایط و وضعیت معیشتی کارکنان دادگستری‌ها بهتر باشد و این قول را می‌دهم که شرایط معیشتی ما در سال 1402 تغییر پیدا می‌کند.

انتظار رئیس قوه قضائیه این هست که قاضی هیچ دغدغه معیشتی نداشته باشد تا تنها دغدغه‌اش برقراری عدالت باشد.

معاون قوه قضائیه با اشاره به برگزاری آزمون جذب 10 هزار نفر کارمند در سال گذشته گفت: در سال 1401 گزینش‌ و مصاحبه‌های علمی این آزمون را انجام دادیم و در حال انجام کارورزی و آموزش کارمندان جدید هستیم.

به همین صورت نیازسنجی کردیم که هر استان چقدر نیرو نیاز دارد و البته می‌توانیم در آن واحد 10 هزار نفر را وارد دستگاه قضا کنیم.

چون مکان و تجهیزات لازم آن را نداریم.

حکم استخدام 3 هزار و 500 نفر در قوه قضائیه صادر شد

الفت تصریح کرد: بنابراین باید به صورت مرحله به مرحله نیروهای جدید به استان‌ها اعزام کنیم، چرا که به‌کارگماردن کارمندان جدید نیاز به تجهیزات رایانه‌ای و میز و صندلی دارد.

البته تا امروز حکم استخدام 3 هزار و 500 نفر در قوه قضائیه صادر شده که از این تعداد نزدیک به 2 هزار نفر در دستگاه قضائی استان‌ها شروع به کار کردند. 

وی افزود: در ضمن از زمان حضور بنده در معاونت منابع انسانی 2 هزار قضائی را تحویل دادگاه و دادسراها دادیم که عمده آنها به دادسراها رفتند.

در اثر ورود این 2 هزار نفر 8 هزار نفر چرخش پست در قوه قضائیه صورت گرفته و چینش‌ها در دستگاه قضا تغییر داده هست.

نیروی جدیدالورود اسمش قاضی جدیدالورود نیست و قاضی جدیدالورود به همان دانشجو و طلبه‌ چندماه قبل می‌گوییم.

مشاهده صفحه جامع اخبار لحظه به لحظه استخدام قوه قضاییه منبع: خبرگزاری تسنیم پاورقی استخدام بانک ملی ایران آزمون استخدامی آموزش و پرورش استخدام دانشگاه های علوم پزشکی آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی استخدام شرکت نفت
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: امیر صالحی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288499 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 20443 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :