اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی جهاد دانشگاهی دستاوردهای سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد ...
جهاد دانشگاهی دستاوردهای سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5736178/جهاد-دانشگاهی-دستاوردهای-سال-۱۴۰۲-را-منتشر-کرد

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از جهاددانشگاهی، جهاددانشگاهی به‌عنوان نهادی پیشرو و متعهد به توسعه و پیشرفت دانش‌بنیان کشور در چهل و دومین سال فعالیتش با راه‌اندازی مراکز تأثیرگذار به درخت تناور و ثمربخشی تبدیل‌شده هست که خدمات و دستاوردهای شاخصی در جامعه دارد.

پژوهشگران، فناوران و اعضای این نهاد انقلابی در سالی که گذشت، نیز همثل سنوات گذشته تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای کشور به کار بستند و با دستاوردهایشان، گامی هر چند کوچک در مسیر خودکفایی این مرز و بوم برداشتند.

این نهاد در این سالی که گذشت با وجود تغییرات مدیریتی و انتخاب دو رئیس در 1 بازه زمانی کوتاه توانست نقش مؤثر خود را به عنوان الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت دانش‌بنیان کشور ایفا کند.

محول شدن مسئولیت تشکیل شبکه ملی تشخیص و درمان سرطان پستان به این نهاد محول شدن مسؤولیت تشکیل شبکه ملی تشخیص زودرس و درمان سرطان پستان به جهاددانشگاهی دستاورد جهاد در سال گذشته بود.

انجام تست‌های حرکت قطار مترو ملی و آمادگی برای تولید قطارهای پرسرعت بین‌شهری در سالی که گذشت از قطار مترو ملی به عنوان یکی از مهم‌ترین صحنه‌های حضور جهاددانشگاهی در مسیر خودکفایی کشور نام برده می‌گردد که سیستم رانش آن به دست مهندسان و فناوران جهادی طراحی و تولید شده هست.

پس از رونمایی از این قطار در سال گذشته، امسال مراحل نهایی تست‌های حرکت آن انجام شد تا پس از کسب تأییدیه‌های لازم آماده مسافر گیری گردد.

در سالی که از جانب مقام معظم رهبری با عنوان تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نام‌گذاری شده است، سردار احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در شرکت واگن سازی تهران از پروژه فناورانه تولید قطار ملی بازدید و تست سرعت این قطار با حضور این عضو دولت انجام گرفت.

جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات صنعت نفت، سپرده شدن مدیریت تعارض منافع آموزش و پرورش به جهاددانشگاهی، تبدیل جهاددانشگاهی به زیست بوم نخبگان ایران، موفقیت پژوهشگر پژوهشگاه رویان در کسب جایزه بین المللی کرایوبیولوژی، کنترل آفات گلخانه‌ای با تولید آفتکش های گیاهی، تولید مته های حفاری و الماسه و بی‌نیازی کشور از این محصول، توسعه مشاغل خانگی، ساخت موفقیت‌آمیز نمونه‌های ابرخازن الکتروشیمیایی در جهاددانشگاهی، ایجاد بانک نمونه‌های سلولی حیات وحش توسط مرکز ذخایر ژنتیکی، برخی دستاوردهای جهاددانشگاهی به شمار می‌روند.

دستیابی به دانش تولید فیلتراسیون، دوستدار محیط زیست، تولد نخستین گوساله گاومیش‌های نژاد ممتاز به روش آی‌وی‌اف، ثبت اختراع «پودر نوشیدنی ضد سرفه عناب فاقد شکر» ازدیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سال ۱۴۰۱ بود.

به همین صورت بهبود کیفیت خواب و کمک به تنظیم سطح کلسترول و قند خون با رونمایی از دو داروی گیاهی جدید، انجام ۱۵۴ میلیون بازدید از مقالات مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، ارزآوری ۲۵ میلیون دلاری جهاددانشگاهی با ساخت پمپ برقی درون چاهی، ساخت حیوان مدل آزمایشگاهی تراریخته برای تحقیقات دیابت سایر دستاوردهای جهاد می باشند که در سال گذشته به نتیجه رسیدند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: امیر صالحی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1260704 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 21860 5 شبانه روز پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :