اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی جزئیات واگذاری مدیریت سرخابی‌ها اعلام شد ...
جزئیات واگذاری مدیریت سرخابی‌ها اعلام شد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5692189/جزئیات-واگذاری-مدیریت-سرخابی-ها-اعلام-شد

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری مهر، حسین قربان‌زاده امروز در نشست خبری اظهار کرد: بعد از واگذاری ۱۰ درصد از سهام دو باشگاه فرهنگی و ورزشی استقلال و پرسپولیس و بورسی شدن این دو باشگاه در هیأت واگذاری، مصوب کردند که ۵۱ درصد از سهام این دو باشگاه به صورت بلوکی و سهام مدیریتی از طریق بازار سرمایه واگذار گردد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در حال حاضر اطلاعیه عرضه سهام بلوکی باشگاه پرسپولیس در نماد پرسپولیس۴ در کدال منتشر شده و عرضه آن در ۷ اسفندماه انجام خواهد شد که در پی آن تعداد ۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون سهم معادل ۵۱ درصد از کل سهام به صورت بلوکی عرضه می‌گردد که قیمت آن هم معادل قیمت پایانی روز قبل از عرضه به اضافه ۱۱۰ درصد به شرط آنکه هر سهم از ۵,۱۰۶ ریال کمتر نباشد.

وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون صورت‌های مالی حسابرسی شدن باشگاه استقلال از طریق کدال اعلام نشده است، زمان دقیق عرضه بلوک ۵۱ درصدی باشگاه استقلال معین نیست ولی آن هم در اسفندماه خواهد بود و به محض اینکه صورت‌های مالی حسابرسی‌شده آن اعلام گردد، اطلاعیه عرضه منتشر خواهد شد.

قربانزاده خاطرنشان کرد: در صورتی که واگذاری بلوک ۵۱ درصدی دو باشگاه سرخابی‌ها با موفقیت انجام گردد، با احتساب واگذاری ۱۰ درصد قبلی یعنی ۶۱ درصد از سهام این دو باشگاه فرهنگی ورزشی واگذار خواهد شد و کنترل مدیریت دولت در این دو باشگاه به حداقل خواهد رسید که امیدواریم شاهد مدیریت حرفه‌ای‌تر در دو باشگاه باشیم.

صلاحیت خریداران احراز می‌گردد

در این نشست محمود قامت معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: با تصویب هیأت واگذاری شرایط واگذاری ۵۱ درصد از سهام استقلال و پرسپولیس معین شده هست که ارزش ۵۱ درصد سهام استقلال ۲,۳۸۶ میلیارد تومان و ارزش ۵۱ درصد سهام پرسپولیس ۲,۷۳۶ میلیارد تومان خواهد بود که خریداران باید ۲۰ درصد از این ارزش را طی ۲۰ روز کاری و بعد از مبادله تأمین کنند و 1 سال تنفس و ۶ ماه بعد از آن یعنی در مجموع ۱.۵ سال بعد از واگذاری اولین قسط آن پرداخت خواهد شد.

قامت اضافه کرد: با توجه به الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا ای اف سی مالکیت همزمان در دو باشگاه نباید در اختیار 1 فرد حقیقی و یا حقوقی باشد، در حال حاضر ۹۰ درصد سهام این دو باشگاه در اختیار دولت هست که امیدواریم بعد از واگذاری بلوک ۵۱ درصدی مالکیت دولتی این دو باشگاه واگذار گردد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی به همین صورت یادآور شد: اهلیت خریداران سهام بلوکی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم باید احراز گردد و اگر خریداران فاقد صلاحیت لازم باشند، معامله باطل خواهد شد.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: عاطفه کریمی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1237702 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 19745 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :