اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی تعدیل نیرو در متا کماکان اداره دارد: ۱۰ هزار کارمند دیگر کار خود را از دست می‌دهند ...
تعدیل نیرو در متا کماکان اداره دارد: ۱۰ هزار کارمند دیگر کار خود را از دست می‌دهند
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://digiato.com/finance-investment/meta-layoffs-latest-round-of-cuts-focuses-on-business-groups

همانطور که هفته گذشته گفته شده بود، متا دور سوم تعدیل نیرو کارکنان خود را به‌عنوان بخشی از برنامه چند میلیارد دلاری خود برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت آغاز کرده هست.

در این دوره، ظاهراً اعضای گروه‌های تجاری شرکت شغل خود را از دست داده‌اند.

متا در فروردین ماه نیز 4000 کارمند بخش‌های تکنولوژی خود را اخراج کرده بود و اکنون در گزارش CNBC گفته شده که با دور سوم تعدیل نیرو، حدود 10 هزار کارمند غول فناوری بین ماه‌های آوریل تا مه بیکار خواهند شد.

کارکنان کدام بخش‌های متا اخراج شده‌اند؟

هرچند به‌طور دقیق معین نیست که در آخرین دوره، چه‌تعدادی از کارمندان متا اخراج خواهند شد، ولی به‌نظر می‌رسد که 1 بار دیگر بخش‌های غیرمهندسی شرکت کارکنان خود را از دست داده هست.

براساس گزارش رویترز، افرادی در زمینه‌های بازاریابی، ارتباطات و استخدام از طریق لینکدین اعلام کرده‌اند که شغل خود را از دست داده‌اند.

به همین صورت براساس گزارش دیگری از رویترز، متا به همین صورت نزدیک به 500 نفر از دفتر خود در ایرلند را نیز اخراج خواهد کرد که حدود 20 درصد از نیروی کار آن در این کشور را تشکیل می‌دهند.

غول شبکه‌های اجتماعی از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد و سخنگوی متا به یادداشتی از «مارک زاکربرگ» که در پاییز گذشته و زمانی که 11 هزار کارمند این شرکت کار خود را از دست داده بودند اشاره کرد.

زاکربرگ در یادداشت خود گفته بود که شرایط اقتصادی نامساعد باعث شده تا درآمد آن‌ها کمتر از حد انتظار باشد.

ایشان از تعدیل نیرو کارکنان به عنوان یکی از «سخت‌ترین تغییراتی که تاکنون در متا رخ داده» و «چیزی که برای آینده به آن احتیاج دارند» یاد کرد.

با این وجود، حدود 21 هزار کارمند شرکت متا از نوامبر سال گذشته کار خود را از دست داده‌اند.

هرچند میزان اخراج‌های این شرکت یکی از بالاترین موارد در صنعت فناوری محسوب می‌گردد، ولی متا تنها شرکتی نبوده که در چند ماه گذشته تلاش کرده کارمندان خود را کاهش دهد.

آمازون، گوگل، مایکروسافت و ده‌ها شرکت دیگر نیز از ابتدای سال جاری میلادی به‌طور چشمگیری برخی کارمندان خود را اخراج کرده‌اند.

متا کپی لینک
مقالات و اخبار مرتبط
نگاهی به مدل‌های هوش مصنوعی متن‌باز؛ سرابی که روی شانه غول‌های فناوری سوار است متا پس از دستور سازمان رقابت و بازار بریتانیا، Giphy را با ضرر صدها میلیون دلاری به شاتراستاک می‌فروشد مدل هوش مصنوعی گفتاری متا با قابلیت تشخیص بیش از 4 هزار زبان متن‌باز شد متا ظاهراً می‌خواهد فناوری‌های جذاب «مجیک لیپ» را به هدست‌های خود بیاورد اتحادیه اروپا متا را نقره‌داغ کرد؛ جریمه تاریخی 1.3 میلیارد دلاری به‌خاطر نقض حریم خصوصی
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: علی تصدیقی فر »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288405 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 9595 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :