اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بودجه سنگین اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامد های جنگ اوکراین ...
بودجه سنگین اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامد های جنگ اوکراین
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://spnfa.ir/20221124/بودجه-سنگین-اتحادیه-اروپا-برای-مقابله-با-پیامد-های-جنگ-اوکراین-13479440.html

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "ان تی وی" آلمان در مطلبی نوشت: اتحادیه اروپا در مورد پروژه هایی که مایل هست پول خود - 186.6 میلیارد یورو - در سال آینده به آنها سرازیر گردد، توافق کرده هست.

یکی از محورهای بودجه مبارزه با پیامدهای جنگ اوکراین هست.بودجه اتحادیه اروپا برای سال 2023 با پول اضافی برای مقابله با پیامدهای جنگ روسیه علیه اوکراین در نظر گرفته شده هست.

پس از اینکه کشورهای اتحادیه اروپا به این مسئله چراغ سبز نشان دادند، پارلمان اتحادیه اروپا نیز به طور رسمی با آن موافقت کرد.

این بدان معناست که می توان برای سال آینده 186.6 میلیارد یورو بودجه در نظر گرفت.

مذاکره کنندگان پارلمان و کشورهای اتحادیه اروپا در اواسط نوامبر در این مورد توافق کرده بودند.پارلمان اتحادیه اروپا با ارائه پول کمی بیشتر از درخواست کمیسیون اتحادیه اروپا و کشورها در مناقشات بودجه ای پیروز شده هست.

قرار هست در مجموع 1 میلیارد یورو در درجه اول برای مقابله با پیامدهای جنگ اوکراین و سرمایه گذاری های انرژی و به همین صورت بهبود بیشتر از بحران کرونا استفاده گردد.به طور خاص، حدود 14.7 میلیارد یورو برای کشورهای همسایه اروپایی و توسعه بین المللی، به ویژه برای اوکراین و مولداوی برنامه ریزی شده هست.

از آنجایی که در حال حاضر اشخاص زیادی در اتحادیه اروپا از اوکراین فرار کرده اند، بودجه اروپا در زمینه مهاجرت نیز افزایش می یابد، برنامه تبادل اراسموس برای حمایت از پناهندگان جوان و به همین صورت 1.5 میلیارد یورو برای صندوق پناهندگی، مهاجرت و ادغام هم در حال گسترش هست.با توجه به بحران انرژی، ظرفیت سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل فرامرزی و انرژی نیز در حال افزایش هست.

در مجموع سه میلیارد یورو برای این کار در نظر گرفته شده هست.

در عین حال، پول بیشتری باید به برنامه های بهداشتی سرازیر گردد.

به طور سنتی بزرگترین اقلام در بودجه در سال آینده برنامه های انسجام برای توسعه منطقه ای با 62.9 میلیارد یورو و سیاست کشاورزی هست که برای آن 53.6 میلیارد برنامه ریزی شده هست.
google rating | reviews
4.8 ستاره - 1280 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: پارسا جلالی اصل »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 129966 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 24464 3 شبانه روز پیش