اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟ ...
اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/education-news/test-exam/test-exam1402030332.html

اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟ کنکور,قطعی اینترنت در کنکور 1402معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت اگر خواسته‌ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون ایجاد شد مجبوریم اینترنت را قطع کنیم.

به گزارش ایسنا، در نشستی که صبح امروز برای تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲ برگزار شد، سید مجید میراحمدی گفت: «در موضوع قطع اینترنت در آزمون سراسری مسئولان بر این باور می باشند که سلامت آزمون حق اشخاص ذی‌نفع هست.

ولی از طرفی استفاده از هم اینترنت حق سایر مردم است، در واقع باید با توجه به اهم و مهم بودن موضوعات، انتخاب کرد.

اگر خواسته‌ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون ایجاد شد مجبوریم اینترنت را قطع کنیم.»

او در ادامه با اشاره به اهمیت کنکور سراسری برای دانش‌آموزان، اولیا و بستگان آن‌ها بر اهمیت کیفیت، سلامت و نظم در آزمون سراسری تأکید کرد.

به گفته‌ی ایشان برگزاری آزمون با امنیت، سلامت، کیفیت و استانداردهای لازم نشانه کارآمدی، توانمندی، اقتدار امنیتی و انتظامی کشور است: «بنابراین اینکه تمام دستگاه‌های مسئول خود را در این امر برای کمک به سازمان سنجش و وزارت علوم موظف می‌دانند به دلیل همین اهمیت هست.»

میراحمدی اشاره کرد که وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش برای تأمین امنیت کنکور درخواست کمک کرده‌اند تا دستورالعملی در شورای امنیت کشور در این زمینه مصوب و تکلیفی در تمام دستگاه‌ها برای متکفل موضوع تعیین گردد: «این موضوع مورد استقبال وزیر کشور قرار گرفت و دستورالعمل جانبی تهیه و تکلیف دستگاه‌ها معین شد.»

به گفته‌ی ایشان سال قبل هم دستورالعملی در این زمینه تهیه شد و یکی از سالم‌ترین آزمون‌ها تجربه شد: «و این برای تمام ما جای خوشحالی هست.

البته به این موضوع بسنده نشد و متناسب با تحولات و تغییرات در فرایند حفاظت از آزمون نیز تغییراتی ایجاد کردیم.»

معاون انتظامی امنیتی وزیر کشور در ادامه گفت تأمین امنیت آزمون مسئله‌ای نیست که ساده از آن عبور کنیم و دراین مورد خواسته‌های مسئولان سنجش برای اینکه چه اقدامات مکملی تضمین کننده سلامت و امنیت باشد را بررسی می‌کنیم: «از جمله مواردی که این روزها به آن پرداخته شده قطع یا عدم قطع اینترنت هست.

برای ما حقوق داوطلبان و خانواده آن‌ها مهم هست و ما خود را مکلف و موظف می‌دانیم که از این حقوق پاسداری کنیم و با همین نگاه آنچه لازم هست را انجام می‌دهیم.»

وزیر ارتباطات سوم خرداد اعلام کرده بود سیاست وزارتخانه این هست که اینترنت را برای هیچ کاری قطع نکند، اما: «البته ما تصمیم‌گیر نیستیم، شوراهای مرتبط می باشند که در این خصوص تصمیم می‌گیرند.»

پیش از این زمانی که در مرحله‌ی اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ اینترنت همراه قطع شد، بسیاری از کسب‌وکارها دچار مشکل شدند.

گزارش‌های بسیاری از مردم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نتوانسته بودند در ساعت‌های قطعی اینترنت از دستگاه‌های پوز فروشگاه‌ها استفاده کنند و در صف خرید معطل ماندند.

نانوایی‌هایی که مدت‌ها بود فقط به صورت کارت پول دریافت می‌کردند، در آن روز پول نقد گرفتند.

این موضوع با توجه به اینکه دستگاه‌های عابربانک کمتر پول نقد ارائه می‌دهند برای بسیاری مشکل‌ساز شد.

به همین صورت برخلاف وعده‌ها که اینترنت همراه فقط در مناطقی که نزدیک به حوزه‌ی امتحانی باشد قطع می‌شوند، کاربران در مناطقی با فاصله زیاد از حوزه‌های امتحانی مثل فرودگاه امام هم با مشکل قطعی مواجه شدند.

وزارت ارتباطات تاکنون به اظهارات امروز رئیس سازمان سنجش و معاون انتظامی امنیتی وزیر کشور در مورد قطعی اینترنت در زمان کنکور واکنشی نشان نداده هست.

106۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: زهرا محمدی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288616 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 4415 4 شبانه روز پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :