اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی ایمنی بیمار در بیمارستان ها با کمبود پرستار تهدید می شود ...
ایمنی بیمار در بیمارستان ها با کمبود پرستار تهدید می شود
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5794339/ایمنی-بیمار-در-بیمارستان-ها-با-کمبود-پرستار-تهدید-می-شود

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس عبادی، در اولین همایش بین‌المللی و چهارمین همایش ملی ایمنی بیمار، اظهار داشت: هدف نظام سلامت، ارتقای کیفیت خدمات پزشکی، پرستاری و ایمنی بیمار است.

وی، افزود: اولین همایش بین‌المللی و چهارمبن همایش ملی ایمنی بیمار، فرصت مغتنمی است تا از آخرین یافته‌ها و دستاوردها برای افزایش ایمنی بیمار بهره‌مند شویم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: در دهه ۷۰ که من از دانشجویان پروفسور لامعی بودم ایشان مارکوپولوی حوزه پزشکی بود و مدیرانی تربیت کرد که با اولین موج، کیفیت در امر پزشکی و درمان را ایجاد کردند.

عبادی اضافه کرد: فرهنگ ایمنی بیمار در واقع کرامت بیمار، احترام به حقوق بشر و قانون اساسی است، اگر در آموزه‌های دینی هم بررسی کنیم به اهمیت ایمنی بیمار می‌رسیم.

وی اذعان داشت: نیروی انسانی با کفایت از اولویت‌های رسیدن به ایمنی بیمار است، چرا که اگر نیروی انسانی به تعداد کافی در مراکز درمانی نباشد رسیدگی به بیماران سخت و ایمنی بیمار کمتر می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ میلیون سالمند در کشور وجود دارد، بیان کرد: دو میلیون نفر از این سالمندان نیاز به دریافت داروهای خاص داشته و ۳۵۰ هزار نفر از سالمندان نیاز به مراقبت خاص دارند.

عبادی اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی به ویژه پرستار نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا معضل اساسی بوده و در کنار اینها بیماری‌های مزمن و سالمندی هم موجب افزایش ضریب خطا بوده و ضرورت دارد تا ایمنی بیمار بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: سنجه‌ها و شاخص‌های ایمنی در سراسر بیمارستان‌های کشور مورد بررسی قرار گرفته و در حال ارتقای این شاخص‌ها هستیم.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: Anonymous »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288529 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 8843 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :