اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی اولیانوف: ادعاهای غرب در مورد انزوای روسیه، خیالبافی است ...
اولیانوف: ادعاهای غرب در مورد انزوای روسیه، خیالبافی است
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://spnfa.ir/20221125/اولیانوف-ادعاهای-غرب-در-مورد-انزوای-روسیه-خیالبافی-است-13493362.html

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "میخائیل اولیانوف"، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، گفت: "روسیه در انزوای بین‌المللی نیست، غرب خیال بافی می کند".اولیانوف در پاسخ به سوالی در مورد امکان بررسی قطعنامه های آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: "در واقع هیچ انزوایی وجود ندارد و شرکای غربی خیال بافی می کنند.

جهان به غرب خلاصه نمی گردد، بلکه بسیار گسترده تر هست."نماینده دائم سازمان انرژی اتمی روسیه خاطرنشان کرد: "شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به گونه‌ای تشکیل شده هست که "غرب جمعی" در تمام موضوعات دارای اکثریت خودکار باشد.

نظم و انضباط در آنجا سخت هست و اگر " ارشد" در واشنگتن دستور دهد، "جونیورها" در اروپا سلام می کنند.

ولی در عین حال، هم در ایران و هم در اوکراین، نتایج رای گیری (در مورد هر دو قطعنامه نوامبر سال جاری میلادی) شورای حکام یکسان نبودند.

آنها نسبت به قطعنامه های مشابهی که به ترتیب در ژوئن و سپتامبر به تصویب رسیدند، حمایت اندکی دریافت کردند، هفت کشور تأثیرگذار، از جمله، مثلاً هند، پاکستان و آفریقای جنوبی، رای ممتنع دادند.

و چین مخالفت کرد.

ما با هم رای منفی دادیم و مشارکت قابل اعتماد و قوی در پلاتفرم دیپلماتیک وین را نشان دادیم."وی افزود: "با توجه به لیست کشورهایی که رای ممتنع یا مخالف دادند، می توان گفت که بیش از نیمی از بشریت از حمایت از این قطعنامه ها خودداری کردند."شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پنجشنبه گذشته قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از روسیه می‌خواست نیروگاه هسته‌ای زاپروژیه را ترک کند و از "ادعاهای بی‌اساس" مالکیت این نیروگاه چشم‌پوشی کند.

متن قطعنامه ارائه شده توسط کانادا و فنلاند مورد تایید 24 کشور از 35 کشور قرار گرفت.

روسیه و چین به این قطعنامه رای منفی دادند و ویتنام، هند، کنیا، نامیبیا، پاکستان، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی رای ممتنع دادند.

هیأت های بوروندی و لیبی در رای گیری شرکت نکردند.
google rating | reviews
4.9 ستاره - 1252 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: علی تصدیقی فر »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210158 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 17420 2 شبانه روز پیش