اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی استانداردهای آبفای گیلان از میانگین کشوری عقب تر است ...
استانداردهای آبفای گیلان از میانگین کشوری عقب تر است
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5639611/استانداردهای-آبفای-گیلان-از-میانگین-کشوری-عقب-تر-است

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، جبار کوچکی نژاد صبح جمعه در جلسه انعقاد تفاهم نامه فی مابین شرکت آب و فاضلاب کشور و قرارگاه خاتم برای آبرسانی به مناطق محروم استان گیلان اظهار کرد: استانداردهای حوزه آب و فاضلاب استان گیلان از میانگین کشوری عقب تر هست.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه مشکل رشت مربوط به بحث انتقال آب است، افزود: بخشی از مشکلات آبرسانی این هست که در روستاها منبع آب وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر خط انتقال آب تکمیل نگردد تلاش‌های سپاه برای آبرسانی به روستاها بی نتیجه خواهد ماند، عنوان کرد: قبل از لوله کشی در روستاها باید خط انتقال آب را تکمیل کنیم تا کیفیت آب بهتر گردد.

گیلان رتبه نخست سرطان در کشور را دارد

دیگر نماینده رشت و خمام در مجلس نیز در این جلسه اذعان کرد: ورود فاضلاب شهری، صنعتی، بیمارستانی و شیرابه سراوان به زرجوب و گوهررود سال‌ها هست که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده هست.

محمدرضا احمدی با اشاره به آمار بالای بیماری‌های پوستی، تنفسی و سرطان در گیلان بیان کرد: آب مورد استفاده برای آبیاری بسیاری از محصولات کشاورزی با فاضلاب انجام می‌گیرد و باید راهکاری اساسی برای این موضوع اندیشیده گردد.

وی تصریح کرد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان، استان در سال گذشته رتبه دوم سرطان کشور را داشت و امسال رتبه نخست سرطان را داریم.

ضرر چند هزار میلیارد تومانی از تأخیر در اجرای پروژه‌ها

دیگر نماینده مردم رشت و خمام در مجلس نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از فاجعه بارترین تخریب زیست محیطی در گیلان مربوط به شیرابه هست که اکنون به سمت دریا حرکت کرده و پیگیری‌های استانی برای این موضوع نیز فاقد نتیجه بوده هست.

سید علی آقازاده افزود: مشکل پسماند و شیرابه به استان ما تحمیل شده و اگر دنبال راهکار نباشیم تخریب روز به روز بیشتر می‌گردد و ممکن هست بعدها غیرقابل کنترل گردد.

وی با بیان اینکه اگر پروژه‌های آب و فاضلاب ۱۵ سال قبل تکمیل می‌شد در هزینه‌ها چند هزار میلیارد صرفه جویی می‌گردید، گفت: پروژه‌های آبفای گیلان با در نظر گرفتن حجم مسافران و گردشگران، استانی نیست و امیدواریم با تسریع در تکمیل آنها مردم از این فاجعه ملی نجات یابند.

google rating | reviews
4.7 ستاره - 1249 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: آریا توکلی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210105 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 17526 2 شبانه روز پیش