اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل طراحی شد ...
اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل طراحی شد
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.sarpoosh.com/medical/medical-research/medical-research1402030264.html

اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل طراحی شد اتاق عمل سیار,اتاق عمل استریل کوچک و قابل حملسیستم SurgiField 1 اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل هست که می توان آن را در عرض چند دقیقه بر روی بدن بیمار نصب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، مکان هایی مثل مناطق فقیرنشین در کشورهای فقیر، میدان جنگ یا محل وقوع فاجعه وجود دارند که پزشکان در آن ها مجبورند خارج از اتاق عمل استریل، عمل جراحی انجام دهند.

اینجاست که سیستم سرجی فیلد( SurgiField) وارد می گردد، زیرا اساساً 1 اتاق عمل کوچک و قابل حمل هست که می تواند ظرف چند دقیقه 1 اتاق عمل استریل را فراهم کند.

سیستم SurgiField توسط 1 شرکت بیرون آمده از دل موسسه فناوری ماساچوست (MIT) موسوم به سرجی باکس (SurgiBox) طراحی شده و از سه بخش عبارت از 1 حباب پلاستیکی 1 بار مصرف شفاف به نام SurgiBubble، 1 ماژول کنترل هوشمند تجهیزشده به پمپ هوا (SCM) و 1 باتری لیتیوم- یون قابل شارژ تشکیل شده هست.

طبق گزارشات، هر سه بخش SurgiField را می توان در 1 کوله پشتی حمل کرد و تنها ظرف چند دقیقه کنار هم قرار داد و برپا کرد.

هنگامی که این سیستم در حال استفاده است، حباب پلاستیکی شفاف که از پیش استریل شده، روی ناحیه مورد نظر از بدن بیمار قرار می گیرد.

لبه های پایینی آن روی پوست بیمار مهر و موم می گردد و شکلی لوله ای به خود می گیرد که توسط 1 قاب جمع شونده نگه داشته می گردد.

سپس ماژول کنترل هوشمند تجهیزشده به پمپ هوا، از طریق شیلنگی که دو ماژول را به هم متصل می کند، جریان هوا را در داخل حباب حفظ می کند و هوای درون حباب توسط 1 فیلتر HEPA تصفیه می گردد.

اتاق عمل سیار,اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل

هنگامی که زمان عمل جراحی فرا می رسد، جراح از طریق دو حفره تعبیه شده برای ورود دست ها به دستگاه، دست های خود را به داخل حباب فرو می برد.

سپس چون پلاستیک حباب شفاف است، به سادگی می تواند به آنچه انجام می دهد، نگاه کند.

پس از اتمام جراحی، حباب (SurgiBubble) برداشته و دور انداخته می گردد و بقیه سیستم دوباره بسته بندی می گردد.

گفتنی هست که بعنوان بخشی از 1 برنامه کمکی، ماه گذشته ۵۰ سیستم SurgiField به اوکراین اهدا شد و طبق گزارش های واصله از فرماندهی عملیات جنوب اوکراین، این سیستم تاکنون جان ۳۱ نفر را نجات داده هست.

این سیستم برای پزشکان بدون مرز بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

حتی این امکان وجود دارد که این فناوری بتواند به استفاده غیر اضطراری برسد و آنرا در مکان هایی که حتی میتوان عمل های جراحی معمولی را انجام داد، گسترش داد.

مایک تئودورسکو و دِبی تئودورسکو که این شرکت را تأسیس کرده اند ، می گویند:ما فکر می کنیم که SurgiBox میتواند برای کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی و به همین صورت انعطاف پذیری بیشتر برای پزشکان و بیماران مفید واقع گردد.

مجموعه ای از هزینه های مربوط به پاکیزه کردن اتاق عمل، آماده کردن آن برای جراحی بیماران و آماده سازی بیمار برای اتاق عمل وجود دارد که با سیستم جدید ما هزینه ها به شدت کاهش می یابد.

اتاق عمل سیار,اتاق عمل استریل کوچک و قابل حمل145۵۰%
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: وحید ثنایی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1288312 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 17608 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :