اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی ائمه اطهار (ع) بهترین الگوها برای تربیت فرزندان می باشند ...
ائمه اطهار (ع) بهترین الگوها برای تربیت فرزندان می باشند
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
https://www.mehrnews.com/news/5692429/ائمه-اطهار-ع-بهترین-الگوها-برای-تربیت-فرزندان-هستند

حجت الاسلام محمد عزیزی در گفتگو با خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir)، در مورد ضرورت همراهی با فرزندان بیان کرد: اصلی‌ترین عامل در تربیت فرزند صبر و تحمل در مقابل مشکلات هست طبیعتاً این صبر باید با خصلتی همراه باشد و آن، رضایت و تشکر هست اگر صبر همراه با رفتار بد باشد، نه تنها اثر خوبی ندارد بلکه تأثیر منفی دارد.

وی افزود: در روانشناسی بیان شده که مادر هرگز پیش فرزندان گلایه نکند چرا که شاید مادر بعد بیان آن گلایه‌ها فراموش کند ولی این عامل ۲۰ سال در ذهن فرزندان خواهد ماند اگر مادران شروع به منفی گرایی کند، جهان روی فرزندان تاریک می‌گردد و اثر مخرب بر ذهن فرزندان دارد لذا بعد از صبر، مقوله رضایت و تشکر هست.

امام جمعه میامی با بیان اینکه معصومان (ع) در تمام ابعاد هدایتی و تربیتی، الگوی کامل می باشند در میان ایشان امام حسین (ع) از موقعیت ویژه ای برخوردار است، بیان کرد: یکی از جبهه‌های تربیتی حادثه عاشورا صحنه آزادی و انتخاب راه هست و باید این موضوع را از امام حسین (ع) بیاموزیم.

عزیزی ادامه داد: این امام بزرگوار علیرغم اینکه در کربلا به شدت نیاز به یار داشت ولی در شب عاشورا روی به برادرش می‌کند و می‌گوید شما می‌توانید دست برادران را بگیرید و بازگردید ولی ایشان می‌فرمایند که اگر بازگردم جواب مادرم زهرا (س) را چه بدهم و این زمینه سازی تربیت هست.

وی با بیان اینکه در مکتب اهل بیت (ع) نه تنها تربیت فرزندان از لحظه تولید مورد توجه هست بلکه حتی قبل از آن هم مد نظر قرار دارد، افزود: باید از امام حسین (ع) بیاموزیم که راه انتخاب و آزادی را به فرزندانمان بیاموزیم.

امام جمعه میامی بیان کرد: نخستین نکته‌ای که در سیره تربیتی امام حسین (ع) وجود دارد، اظهار محبت به فرزندان هست محبت به فرزند امری هست که خدا در دل والدین قرار داده ولی آنچه آثار تربیتی دارد، ابراز آن به فرزندان هست یعنی باید فرزند بداند که پدر و مادر به ایشان محبت می‌کنند.

عزیزی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) بهترین الگوها برای تربیت فرزندان می باشند، تاکید کرد: امام حسین (ع) با در آغوش گرفتن فرزندان خردسال خود، آنها را حمایت و محبت می‌کرد لذا باید ما این امام بزرگوار و دیگر ائمه معصومان را الگوی خویش قرار دهیم.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: مریم مجیدی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1237801 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 17936 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :