اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی آنگلا مرکل در مورد آغاز جنگ اوکراین: قدرت تاثیرگذاری بر پوتین را نداشتم ...
آنگلا مرکل در مورد آغاز جنگ اوکراین: قدرت تاثیرگذاری بر پوتین را نداشتم
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی لینک منبع خبر:
http://per.euronews.com/2022/11/25/merkel-lacked-power-to-influence-putin-germany-russia

آنگلا مرکل، صدر اعظم پیشین آلمان از سیاست‌های خود در قبال روسیه پیش از تهاجم نظامی این کشور به اوکراین در ماه فوریه دفاع کرد و متذکر شد که در آن موقع قدرت تاثیرگذاری بر ولادمیر پوتین را نداشته هست. 

او با ذکر این‌که در تابستان ۲۰۲۱ تلاش کرده هست تا با حضور ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون، روسای جمهوری روسیه و فرانسه گفتگوهای اروپایی برگزار کند، به اشپیگل گفت: «اما قدرتی نداشتم تا راه خود را پیش بگیرم.

تمام می‌دانستند که در پاییز از قدرت کنار خواهم رفت.»

 خانم مرکل در ماه دسامبر پس از ۴ دوره، از صدر اعظمی آلمان کنار رفت.

وی در ماه اوت برای آخرین بار به مسکو سفر کرد و گفت: «احساس من بسیار روشن هست.

از نظر قدرت سیاسی، تمام شده‌ام و برای ولادیمیر پوتین تنها قدرت اهمیت دارد.»

AP/APآخرین دیدار آنگلا مرکل از مسکوAP/AP

او متذکر شد که در دیدار آخرش با ولادیمیر پوتین نکته حائز اهمیت حضور سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه همراه رئیس جمهور بود، زیرا آن‌ها پیش از این تنها دیدار می‌کردند. 

با توجه به این‌که پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، نیروهای نظامی این کشور هفته‌ها در مرز اوکراین تجمع کرده‌ بودند، بسیاری معتقدند که خانم مرکل و دیگر رهبران اروپایی در آن زمان باید سیاست سخت‌گیرانه‌تری را در قبال کرملین اتخاذ می‌کردند.

رودریش کیزوتر، کارشناس سیاست خارجی، نماینده پارلمان از حزب دموکرات مسیحی و هم حزبی خانم مرکل نیز از جمله کسانی هست که معتقدند با وجود این که خانم مرکل می‌دانست رئیس جمهوری روسیه در حال تلاش برای ایجاد شکاف و تضعیف اروپا هست ولی به کار گیری «قدرت نرم» را رویکردی درست می‌دانست.

آقای کیزوتر پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین وابستگی بیش از حد آلمان به گاز روسیه را متذکر شده بود.

Michael Sohn/Copyright 2021 The AP.<br/><br/>All rights reserved.آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتینMichael Sohn/Copyright 2021 The AP.

All rights reserved.

خانم مرکل در گفتگو با اشپیگل گفت که مواضع ایشان در قبال اوکراین در جریان مذاکرات صلح مینسک، زمان بیشتری برای این کشور در جهت آمادگی برای مقابله با نیروهای نظامی روسیه فراهم کرده هست.  

توافق آتش‌بس در سال ۲۰۱۴ پس از آن‌که روسیه شبهه جزیره کریمه اوکراین را به خاک خود الحاق کرد، در مینسک، پایتخت بلاروس امضا شد.

ولی در پی این توافق نکاتی کلیدی ازجمله خلع سلاح و نظارت بین‌المللی به اجرا درنیامد. 

آنگلا مرکل بر سر جنگ اوکراین و روابط با پوتین: لایق سرزنش نیستم

آنگلا مرکل گفت که از کناره‌گیری خود از سیاست در ماه دسامبر پشیمان نیست زیرا احساس می‌کرد دولت ایشان نه تنها در قبال بحران اوکراین بلکه در درگیری‌های مولداوی، گرجستان، سوریه و لیبی که در تمام آن‌ها روسیه دست داشته هست نیز پیشرفتی حاصل نمی‌کرد. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتین هردو تجربه بی‌واسطه زندگی در آلمان شرقی کمونیست را در کارنامه خود دارند.

خانم مرکل در آن‌جا بزرگ شده و آقای پوتین به عنوان افسر سرویس اطلاعات و امنیت اتحاد جماهیر شوروی (KGB) در آلمان شرقی خدمت می‌کرده هست.

آقای پوتین زبان آلمانی را روان صحبت می‌کند و خانم مرکل می‌تواند کمی روسی صحبت کند.

google rating | reviews
4.8 ستاره - 1253 بازنگری سردبیر
اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی « خبرنگار: بابک محسنی »

Siteinc.ir logo کد خبر: « 1210133 »

اخبار ایران و جهان | خبر فوری | خبرگزاری سایت رسمی بازدیدها: 4240 2 شبانه روز پیش